fbpx
למעלה
Image Alt

טרקים בפיליפינים

הרים מפורסמים בפיליפינים - FAMOUS MOUNTAINS IN THE PHILIPPINES

ארכיפלג הפיליפיני הוא אחד המקומות המגוונים ביותר מבחינה אקולוגית בעולם כולו. הוא ידוע בשל חופיו הלבנים עוצרי הנשימה ואתרי הצלילה המרהיבים העשירים בחיים ימיים אקזוטיים, אלפים נוהרים אל האיים מדי שנה מכל קצוות תבל כדי  לחזות בהם.

לאמיצים ולחזקים מבינינו המסוגלים לקחת חלק באמנות ובלהט של טיפוס ההרים, אין תחושה נעלה יותר בעולם מאשר לעמוד על פסגתו של הר ולהתענג על אותו הרגע בו אתם פשוטו כמשמעו 'על גג העולם'. זרם האדרנלין השועט בגוף בזמן שאתם מגיעים אל הפסגה, התשישות הפיזית והמנטאלית כשאתם סוחבים תרמיל כבד בדרך סחופת רוחות ולעתים מסוכנת , תחושת ההגשמה והסיפוק העצמי שאפשר לקבל עם 'סיום העבודה' והשלווה אותה אפשר לחוות כאשר אתם מתאחדים עם הטבע במקום בו אפשר כמעט לגעת בשמים. בתשובה המפורסמת של סר אדמונד הילארי שהוא רצה לטפס על האברסט 'בגלל שהוא שם' יש יותר מאשר התנשאות אריסטוקרטית גרידא. אולי זו הצהרה על הרוח האנושית ששואפת לחצות גבולות ומגבלות פיזיים. אולי זו הצהרה של הנפש האנושית שרוצה לחצות את סף המודעות האנושית אל מקום שהוא הרבה מעבר למונוטוניות המשמימה של חיי היומיום וקרוב יותר אל האלוהי.

בפיליפינים, תוכלו למצוא מספר רב של הרים שמציעים דרגות קושי שונות בדרך אל הפסגה. כינסנו כאן רשימה של עשרה הרים פופולאריים למדי בקרב מועדונים שונים של מטפסי הרים במדינה. רשימה זו אינה מדורגת על פי מידת הפופולאריות או רמת הקושי או אפילו על פי הגובה, המרחק או היופי. הרים אלה נכללו ברשימה מכיוון שהם מהווים יעד נפוץ בקרב מטפסי הרים מקומיים מסיבות שונות, שחלק מהן לא ניתן אפילו להבין או להסביר במילים.

הר Maculot, Cuenca, Batangas

בגובה 947 מטר, הר מקולוט נחשב ליעד טיפוס קל ופשוט , במיוחד כשמדובר בשעתיים בלבד של טיפוס. אם כי לא מדובר בדיוק בעוד 'הליכה בפארק' , הפך הר זה למועדף בקרב מועדוני מטפסי הרים בפיליפינים בו הם עורכים את טיפוסי המבוא שלהם למטפסים חדשים כדי להמם את מי שרוצה להתנסות בטיפוס הרים אבל לא בטוח עדיין אם הוא כשיר לכך פיזית או מנטאלית. נוף של 360 מעלות הנשקף מהפסגה וכן הקניון הצמוד מעניקים חוויה מספקת למטפסים החדשים והותיקים כאחד.

הר Pulag, Benguet

בגובה 2930 מטר מעל פני הים, הר פולאג הוא ההר הגבוה ביותר בלוזון והשלישי בגובהו בפיליפינים. הוא נחשב לכס התרבות של שבטים שונים ברמות הצפוניות של לוזון, ומכסה אזורים מבנגט, איפוגאו ונואבה ויסקאיה. הר פולאג נחשב פופולארי מאוד בקרב מטפסי הרים שכן הוא נמצא במרחק 6 שעות נסיעה בלבד ממנילה לכיוון צפון מזרח מהעיר באגיו , והוא גם נחשב כקדוש בקרב שבטי ההרים וכן שטח אקולוגי מוגן הכולל שלושה בתי גידול טבעיים שונים (יער אורנים בחלק הנמוך, יער עבות במרכז ושטחי אחו נרחבים בפסגה. מההר נשקף נוף מרהיב של 360 מעלות על רכס הרי קורדילרה. במהלך החודשים הקרים ביותר בשנה , בין דצמבר לפברואר, הטמפרטורות יכולות לצנוח אל מתחת לאפס על כן אל תשכחו להביא עמכם מעיל חם וביגוד תרמי.

הר פינאטובו , Zambales

ההתפרצות הוולקנית השנייה בגודלה במאה ה 20 התרחשה ממש כאן על אדמה פיליפינית ביום גורלי אחד בחודש יוני 1991, כאשר הר פינטובו התפרץ בפתאומיות ובאגרסיביות ופלט מיליארדי טונות של אפר ושפוכת וולקנית ( הנקראת להאר) על המדינה המבועתת, ושינה באופן קיצוני את הטופוגרפיה של אזורים מסוימים ואף הוריד את טמפרטורת כדור הארץ ב 0.5 מעלות . הודות לרוח הפיליפינית האיתנה והעשויה ללא חת , האזור בקרבת ההר לא רק שהצליח לשרוד את התופת אלא גם שגשג ופרח למרות האסון. כיום הפך הר פינאטובו ליעד פופולארי למטיילים, רוכבי אופניים והרפתקנים נועזים המתאים במיוחד לפעילויות מסוג זה.

הר Kitanglad Range, Bukidnon

ההר נמצא במרכז מינדנאו, וכולל חמישה הרים כאשר הגבוה מביניהם הוא הר Dulang Dulang המתנשא לגובה מרשים של 2938 מטר מעל פני הים. שרשרת הרים גבוהים אלה עשירה במגוון של צמחים ובעלי חיים , יער בתולי יפיפה ובעלי חיים נדירים כמו צבי חום, חולדת הענן ו 74 מינים של מינים מעופפים ובהם העיט הפיליפיני הנמצא בסכנת הכחדה. Bukidnon הוא גם ביתם של מספר קבוצות של שבטים ילידים ושל המטע הגדול ביותר בעולם של אננס מזן דל מונטה,

הר Ugu, Banguet

בגובה 2150 מטר, נמצא בין הרשויות של Itogon, Benguet ו Kayapa שבנואבה ויסקאיה. ההר תפס לראשונה את תשומת הלב כאשר מטוס שהיה במעופו לעבר שדה התעופה Loakan התרסק על ההר בשנת 1987. מטפסי ההרים שהתנדבו במסגרת מאמצי החילוץ וההצלה הופתעו לגלות את היופי עוצר הנשימה החבוי לו בין ההרים של רכס קורדילרה. מאז, מטפסי ההרים פוקדים את הר אוגו בתדירות רבה בשל מסלולי ההליכה הארוכים שלו והנוף המרהיב הנשקף מפסגתו.

הר Kanlaon, Negros Occidental

ההר הגבוה ביותר במחוז ויזאיאס בגובה 2465 מטר שהוא גם הר הגעש הפעיל ביותר. הר קנלאון הוא גם ללא ספק אחד ההרים היפים ביותר בפיליפינים. הוא עשיר במערות, מעיינות חמים, יערות ומכתשים. הר קנלאון הוא גם אחד ההרים הקשים ביותר לטיפוס ובוודאי שאינו מתאים למטפסים חדשים או מתחילים.

הר Apo, Davao del Sur

מתנשא לגובה מרשים של 2954 מטר, הר אפו הוא ההר הגבוה ביותר בפיליפינים . שבטי ההרים באגובו ממינדנאו העניקו לו את השם 'אפו'   שמשמעותו בשפתם היא 'סבא'. להר 3 פסגות עיקריות ולוע וולקני עם אגם קסום במיוחד – אגם Venado. ההר משמש כבית גידול למינים נדירים של צמחים ובעלי חיים ובהם העיט הפיליפיני. הר אפו נחשב להר קשה לטיפוס ואינו מתאים לבעלי לב חלש.

הר Guiting –Guiting, Romblon

ההר גיטינג –גיטינג נחשב לאתגר הלפני אחרון של מטפסי ההרים בפיליפינים.משמעות השם היא 'ההר המשונן' והוא הקשה ביותר לטיפוס מבין כל ההרים בפיליפינים. הוא גבוה כמעט כמו הר פולאג ופסגתו מתנשאת לגובה 2057 מטר. ראוי לציון בשל שיפועיו בזווית של 87 מעלות וסלעיו האנכיים כמעט שנדמה כאילו הם חותכים את השמיים כמו חרב מפלצתית. בתחומו אחד היערות המגוונים ביותר בפיליפינים מבחינת הצמחייה ובעלי החיים החיים בו. ללא ספק, הר זה יפה וקטלני ואינו מתאים למטפסים מתחילים.

You don't have permission to register
Call Now Button