fbpx
למעלה
Image Alt

דומגטה

העיר דומגטה - DUMAGUETE CITY

עיר הבירה דומגטה שהיא גם הגדולה בערי פרובינצית נגרוס אוריינטל שבפיליפינים, היא גם נמל הים הראשית של הפרובינציה ובעלת התואר 'עיר האנשים החביבים' בשל תושביה הידידותיים והחמים.

בעיר ארבע אוניברסיטאות , שנים עשר בתי ספר יסודיים ותשעה בתי ספר תיכוניים, ועל כן היא גם מכונה 'עיר אוניברסיטאית' כאשר אוכלוסית הסטודנטים הגרים בה עומדת על 30,000 ורובם מגיעים מהערים שבקרבתה והם שמאפשרים לה להיות יותר אופנתית ו'זורמת' מאשר שכנותיה עם האווירה הכללית של מקום צעיר , רענן ודינאמי.

העיר דומגטה פחות מזוהמת ,פחות מלוכלכת ויותר מפותחת, יותר אורבאנית ויותר במגע עם העולם המודרני מאשר מרבית הערים והפרובינציות באזור ובמקביל היא עדיין שומרת על סביבה אקולוגית ראויה באמצעות מלונות החוף שלה, אתרי הצלילה  ו- the piece de resistance– צפייה בדולפינים ובלוויתנים.

אטרקציות

הדרך הקלה והמהירה ביותר היא באמצעות טיסות ישירות יומיות ממנילה ומסבו, אולם ניתן גם להגיע בסירה המקומית (RORO) או במעבורת מסבו.

אטרקציות

מגדל הפעמונים של דומאגטה: המגדל נבנה בשנת 1811 כאשר העיר סבלה מפלישות חוזרות ונשנות מצד קבוצות של פיראטים שהם גם הסיבה לשמה של העיר המגיע מהמילה בשפת הויזאיאס daggit שמשמעותה "לחטוף" , מגדל הפעמון עדיין עומד על תילו עד היום – זהו המבנה העתיק ביותר ששרד בעיר – כתזכורת למורשת הקולוניאלית הספרדית של דומאגטה ועדות לחוזק ולעוצמה של אנשיה. המגדל נבנה על ידי בני העיר בתור מגדל שמירה ששימש כדי להזהיר את תושביה מפני פולשים, סימן היכר ארכיטקטוני זה שומר על מראהו העתיק ומעורר ההשרעה למרות עבודות השיפוץ והתוספת של מערת גבירתנו של העזרה הנצחית שבבסיסו.

קתדרלת סט. קתרין של אלכסנדריה. הקתדרלה נבנה בדיוק באותה שנה בה נבנה מגדל הפעמונים. זוהי הכנסיה הגדולה ביותר בעיר. סגנונה הארכיטקטוני הוא דוגמה מובהקת לאקסטרווגנטיות האירופאית העתיקה שאפיינה את המבנים שנבנו באותה תקופה , עם תקרות גבוהות, נברשות יומרניות ומזבח מוזהב במיוחד ומעוטר בצורה מורכבת במיוחד. הכנסייה עברה שיפוץ ב 2005 ועדיין שומרת על גרנדיוזיות ופאר רב.
הטיילת של שדרות ריזאל. שדרות אלה שאורכן 700 מטר מוקדשות ונקראות על שם הגיבור הלאומי של הפיליפינים ואייקון תרבותי, זוכה להערכה ולמילות שבח רבות על מנורות הגז העתיקות והיפות שלאורכה ורצועת העשב הצמודה לה. פרט נוסף שמוסיף אופי מיסטי לטיילת הוא העובדה שבעבר היה אזור זה המקום שבו הגיבור הלאומי , חוזה ריזאל, חליל ג'ובראן, מהטמה גנדי והפציפיסט צ'ה גווארה של הפיליפינים, נהג לצאת להליכות רגליות , ככל הנראה בזמן זריחה מאחר והשדרה פונה לכיוון מזרח.

הקמפוס של אוניברסיטת Silliman. אוניברסיטת סילימן שנוסדה על ידי דר' דיויד סאת'רלנד היבארד ולאורה קרוקס ב 1901, הייתה האוניברסיטה הפרטית הראושנה שנוסדה על ידי האמריקאים במדינה והאוניברסיטה הפרוטסטנטית הראשונה באסיה. האוניברסיטה, מלבד היותה המבוקשת ביותר באזור, היא גם אחד מיעדי התיירות הפופולאריים ביותר. בקמפוס מבנים ארכיטקטונים יפים ושטחים פתוחים נאים , מוזיאון המציג את התרבות השבטית הפרה

שמורת הטבע הימית של האי Apo. לפעמים מבלבלים אי זה עם שונית האלמוגים Apo היפה והמרשימה לא פחות אשר במינדורו. האי אפו הוא אחד מאתרי הצלילה הטובים ביותר בפיליפינים ובית נהדר ליותר משני שלישים ממיני אלמוגים המוכרים בעולם. הוא הוגדר כשמורה ימית מוגנת מאז 1982. כדי להגיע אל האי עליכם לנסוע באוטובוס 45 דקות או באותם ג'יפניס צבעוניים היוצאים מהעיר לכיוון  Zamboangita ומשם , שייט בן 30 דקות בסירה או ב Bangka. זה כל מה שדרוש כדי לחוות את אחד מבתי הגידול הימיים המדהימים והנדירים ביותר שיש.

האגמים התאומים – Twin Lakes  כ 20 קילומטרים צפונית מערבית לעיר דומאגטה , בהרים של החצי הדרום מזרחי של האי נגרוס שוכנים להם האגמים הגעשיים התאומים הציוריים והשלווים – Balinsayao ו Danao. כ 300 מטר מעל פני הים, אגמים שלווים אלה מבורכים במערכת אקולוגית מרשימה, מגוונת ונרחבת והם נמצאים במעין חור הנמצא בין ארבעה הרים ( ההרים Mahungot, Kalbasan, Balinsasayao, Guidabon) והם מופרדים זה מזה על ידי טור הררי צר שאין ממנו מוצא אל האוקיינוס. האגמים התאומים, מיסטיים וסוריאליסטיים, קסומים ונהדרים, הם פלא טבע שאין לוותר על ההזדמנות לראותו. שחייה, שייט, דייג, קיאקים וטרקים בהרים הם רק כמה מהפעילויות שניתן לעשות באזור זה או פשוט לנשום את האוויר הרענן והנקי להפליא בזמן שאתם מתענגים על הצמחיה הטרופית העשירה , עם גפנים נדירים ועץ ה Almagica, העץ הגבוה ביותר שצומח בפיליפינים ומגיע לגבהים של יותר מ 60 מטר ומגוון של חיות בר שמוצאים פה את ביתם.

פעילויות מומלצות

פיה בדולפינים ובלוויתנים מהעיר Bais– שייט במפרץ באיס. העיר באיס , במרחק 45 דקות נסיעה מהעיר דומאגטה, היא נקודת המוצא לשייט בסירה ממונעת אל מיצר Tanon. המיצר הוא ביתם של בעלי חיים ימיים רבים , 23 מינים של יונקים ימיים תועדו כאן ונצפו בתחומי המים הפיליפיניים , מיצר טאנון שבמפרץ באיס נחשב למקום שבו הריכוז הגדול ביותר של יונקים ימיים (דולפינים ולוויתנים). הסיוריים הימיים שנערכים בתחומי המפרץ נמצאים תחת הפיקוח של עירית באיס והם מאפשרים למבקרים במיצר טאנון, הערוץ הצר שעובר בין האיים נגרוס לסבו  לחוות מפגש מקרוב עם היצורים האינטליגנטים והידידותיים שהפכו את המים הללו לביתם. מקום אידיאלי בתקופה שבין מאי לספטמבר, תקופות שבהן הים הרבה יותר גרוע , אז משחקים הדולפינים ומשתעשעים במי הים. הצפייה ביונקים נפלאים אלה משחקים ומקפצים סביב מכניסה בנו תחושה של שלווה וחיוניות בו זמנית. זוהי חוויה שאי אפשר לתאר והיא מעניקה לנו תחושה של שלווה ופליאה לנוכח הבריאה.

ביקור בגן החיות של דומאגטה. גן החיות , המנוהל על ידי המרכז לחקר שימור הצומח והחי הטרופי או CENTROP, הוא ביתם של 16 מינים של יונקים בני המקום, זוחלים וציפורים כולל מינים בסכנת הכחדה כמו הצבי הפיליפיני המנוקד, חזיר היבלות של ויזאיאס, עטלף הפירות עם פני הכלב, יונים ועוד. הסיור בגן החיות, משעשע ואינפורמטיבי , נותן מידע למטיילים ומקדם את הצורך בהגנה ובשמירה על הסביבה שלנו.

טיולים מומלצים באיזור דומגטה ובכלל בנגרוס אוריינטל:

מפלי קסארורו היפהפיים

טיול בעיר ובאיזור

אתנחתא נוספת מקריאה – צפו באי דנג׳וגן – קסם של מקום, גם דולפינים וכרישי לוויתן ניתן לצפות באזור אם שטים לאזור הנכון.

שנורקלים באי אפו

אגם התאומים בליסאסיאו - טרק וקיאקים

לתעריפים ופרטים נוספים על הטיול צרו קשר!

You don't have permission to register
Call Now Button