fbpx
למעלה
Image Alt

אל נידו

אל נידו

כ 420 קילומטר דרומית מערבית למנילה נמצא גן העדן הטרופי אל נידוהמקום הזוכה לתהילה ולשבחים מצד מגזיני תיירות רבים ופרסומים מרחבי העולםאל נידו בפרובינציית פלוואן הוא אחד מאתרי התיירות החשובים ביותר במדינה.

השם El Nido Resorts שבצפון פלוואן מתייחס למתחם הנופש העונה לשם זה ומנוהל על ידי תאגיד הפיתוח Ten Knots שפועל יד ביד עם הממשלה הפיליפינית למען שימור הסביבה וניהול אקולוגי. בתי המלון שמפעילה הרשת הוכרזו על ידי רשת CNN בתור יעד החוף והאי הטובים ביותר של הפיליפינים, הם נמצאים ברשימת הריזורטים האקולוגיים הטובים ביותר באסיה במגזין Travel+Leisure לתיירות ירוקה בדרום מזרח אסיה לשנת 2012, זכו בפרס התיירות האחראית באסיה הפראית בקטגורית בתי המלון הבינוניים – קטנים לשנת 2009, ומצוטטים על ידי מגזין 'וול סטריט' והמגזין ניו יורק טיימס כאחד האתרים התיירותיים היפים ביותר שאין שני להם.

מעוניינים לראות היכן ממוקמים בתי הנופש במרכזו של גן העדן? הקליקו על לינק זה ואח"כ על התמונה שתיפתח… אחחח… החיים הטובים 🙂

עם אינדקס מגוון של דגי שוניות המכיל מספר מדהים של  850מינים, 400 סוגים של אלמוגים ו 500 מינים של בעלי חוליות בקוטר של יותר מ 200 קילומטר מרובע, שמורת האלמוגים של אל נידו , על אגמיה הימיים, ערוצי המים וסבך האלמוגים מציעה מגוון רחב והצע גדול של חיים ימיים בלב מערכת אקולוגית שלווה. מחלקת הצלילה ומחלקת הפיתוח של רשת הריזורטים של אל נידו משתפים פעולה עם הממשלה הלאומית והמקומית וכן עם מוסדות אקולוגיים נוספים וקבוצות להגנת הסביבה מרחבי העולם העושים ככל יכולתם כדי לשמר ולהגן על המערכת האקולוגית המאוד עשירה ויחד עם זאת מאד שברירית, וזאת באמצעות פעולות כגון שתילה מחדש בים של צדפות ענק הנמצאות בסכנת הכחדה, תחזוקה של מעגנים צפים ב 21 אתרים שמטרתם להרחיק סירות מאזור שוניות האלמוגים וכן התקנהנ של שוניות מלאכותיות באתרי צלילה שנפגעו על ידי דייג בלתי חוקי והלבנה של אלמוגים.

אמצעי תחבורה
חברת השכר ITI Island Transvoyager Inc פועלת כחברת בת של שלושת הריזורטים העיקריים באל נידו ומפעילה טיסות במסלול ישיר ממנילה לאל נידו, כך שההזמנות לטיסה מנוהלות על ידי צוות הריזורטים. זמן הטיסה הוא כשעה ו 15 דקות ומשם כ-45 עד שעה שייט לריזורט עצמו שנמצא על אי משלו..
לאלו הלנים בריזורט בשם APULIT, השייך לאותה הקבוצה: משדה התעופה נוסעים כשעה וחצי  עד שעתיים בואן עד לעיר הנמל  TAYTAY וממנה יוצאים בשייט הנמשך כ 50 דקות אל איי אפוליט.
אפשרות נוספת כאשר מגיעים ממנילה היא לקחת טיסה לפוארטו פרינססהפלוואן, ומשם נסיעה יבשתית לכיוון צפון פלוואן, אך זוהי האופציה הפחות נוחה ופחות כיפית כמובן.

כמו כןהודות לשיקום של הכביש הלאומי בן 60 הק"מ המחבר בין עיר הנמל TAYTAY לבין אל נידוהנגישות השתפרה באופן משמעותי באמצעות קווי אוטובוסים יומיים והג'יפני (מלכי הרחוב הצבעוניים והמרתקים אותם ניתן למצוא הלכה למעשה בכל מקום בפיליפינים) היוצאים מהטרמינל סאן חוזה בפוארטו פרינססה , בירת פאלואן  ומגיעים עד לאל נידו.

אטרקציות ופעילויות

האי מטינלוק כשמו כן הואשכן משמעות המילה בדיאלקט המקומי היא – 'יפה'.  מטינלוק הוא אי ארוך וצר עם שני אתרים נהדרים לצלילה עם שנורקלים: נקודת KALMUNG ו חוף KULASA . אי צר ומדהים זה מציע גם 4 אתרי צלילה בעומק של 38 מטר שם אתם יכולים לשקוע הלכה למעשה בעולם תת ימי עשיר במיוחדאבל אולי האוצר הנפלא ביותר שיש לאי מטינלוק הוא החוף הנסתר שאפשר להגיע אליו רק בצלילה עם שנורקלים או בשחיה דרך נקיק צר העובר בסלעבשעת צהרים קרני השמש חודרות דרך הפתח הזה ויוצרות מראה מרהיב אל מול קירות אבן הגירהחוף הסודי כל כך מכשף עד שנאמר שהוא מקור השראה לרומן של אלכס גארלנד  "החוף" שנכתב למעשה בזמן ששהה באל נידו ,ולאחר מכן עובד לסרט עם ליאונרדו דה קפריו הצעיר בתפקיד המוביל.

נקודת CUDUGNON  ומערת ILLE – .באתר שרידים של התיישבות פרה היסטורית מלפני כ 12,000 שנה.הארכיאולוגים מצאו שרידים של חיה ושל בן אדם וכן תכשיטים וכלי חרס שמקורם בתקופת שושלת סונג ( 960 – 1279 לספירה) והוכחה לטקסי קבורה שנערכו במקום לפני כ  8000שנההאנתרופולוגים סבורים שתושבי המערה היו מהאי בורנאו והגיעו למקום ברגל דרך גשר יבשתי עתיק שחיבר בין בורנאו לפאלואן.

האי לאגן Lagen –  ביתם של מגוון גדול של מיני ציפורים. האי לאגן הוא אחד המקומות הטובים ביותר לצפרותבאי נמצאת גם מערת LETA LETA  ששימשה אתר קבורה חשוב בסוף התקופה הניאוליטית שם נחשפו ושוחזרו כלים שונים.

מפלי BULALACAO- ממוקמים ב BARANGAY PASADENA  כדי להגיע אליהם צריך לנסוע באופנוע או בתלת אופן מרחק 45 – 30 דקות למחנה הבסיס ומשם לצאת בהליכה של כשעה דרך יער הגשם לאורך שביל צר. את הטיול יש לעשות בליווי של מדריך מקומי.

לטיולים נוספים מומלצים ומטריפים באיזור אל-נידו ניתן לראות בלינק זה

לגריית תמונות מאיזור אל-נידו ומטיולים בהם שולבה אל-נידו
גלריה מספר 1
גלריה מספר 2גלריה מספר 3גלריה מספר 4גלריה מספר 5לצילום וידאו מטריף של אל נידו ואפשרויות הטיול בה:

טוב לדעת

פיליפינים

מדינה

אל נידו

יעד

יש עשרות ניבים בפרוביציה - הבולטים הם: טגאלוג, קויונון, פינלוואן, אילונגו

שפות וניבים

פסו פיליפיני

מטבע

טיולים מומלצים

טיול יום
אל נידו- סיור A: לגונות וחופים הטיול באל נידו משלב בתוכו מספר טיולי יום. ביניהם טיול A המפורסם, טיול חובה למבקרים בעיירה ובכלל באיזור. המים הצלולים, לגונות בצבע טורקיז והחיים המיוחדים תחת המים. טיול A באל נידו - הטיול ייקח אתכם אל הלגונות היפות ומעוררות ההשראה שניתן למצוא באיזור אל-נידו, ובמהלך טיול A תבקרו בחופים הבאים:הביקור בשלושת הלגונות במינילוק איילנד -…
יום טיול
סיור B: מערות ומפרצים, אי הנחש והאי פינאבויוטאן. טיול מקסים של ביקור באתרים שונים בהם גם ניתן לשנרקל, ביקור באי הנחש המפורסם (בתמונה למעלה), במערת קודוגנון, במערת הקתדרלה ובלאגן. כמו כן הביקור כולל סיור באי פינאבויוטאן. תלוי בעונה, ניתן גם לבקר באיזור האי פנגולשיאן, איזור מצויין לשנירקול כאשר המים צלולים. תקציר האיים: האי Pangulasian– האי Pinagbuyutan– האי Vigan ואי הנחש  - Cadugnon…
יום טיול
טיול C באל-נידו : חופים נסתרים זהו טיול שעיקרו שנירקול באיזורים המטריפים של המפרץ, באיזור האי Tapiutan – האי Matinloc האי טאפיוטאן - Tapiutan Island עם ביקור כמובן ב- Mantiloc Shrine, החוף הנסתר ו-Helicopter island.במהלך הטיול, תהיה לכם ההזדמנות לחזות ואפילו למפגש עם צבים.תמונות נוספות מהטיול בקרוב!
יום טיול
אל-נידו- סיור D- חופי האי  טיול D באל-נידו המאפשר לכם ביקור בחופי האיים. תבקרו בלגונת Cadlao המפורסמת, בחוף פאסאדיגאן Pasadigan, חוף נאט נאט Nat Nat, חוף בוקאל Bucal Beach וחוף Paradise.

מלונות מומלצים

ממוקם בין יער ענק, מדהים ושקט ולגונה קסומה. לאגן ריזורט, שמורה אקולוגית עם איזור מיוער בו ניתן לטייל בין מצוקים ונוף שרק במפרץ זה אפשר לחזות. ישנם מלונות בפיליפינים שהפכו למפורסמים מאד בזכות שמורות טבע פרטיות.
חבוי באל נידו, פלוואן, אחד האיים היפים בעולם, נמצא מקום מפלט מבודד ויוקרתי. בואו לחוויה מעודנת של אל נידו דרך טרקליני האי הפרטיים ומועדוני החוף שלנו. בוא והיכנס למסע של התחדשות בספא Panari, שבו החיבוק המרפא של הטבע מתגלם באוסף הטיפולים הנרחב שלנו. התענג על אומנות קולינרית בתוספת נופים עוצרי נשימה. התעמקו בלב האירוח הפיליפיני…
האי האקולוגי, מאפשר לאורחיו הזדמנות לחוות ולהרגיש בכפר חוף פיליפיני טיפוסי, עם עיצוב פיליפיני מקורי, אך עם טוויסט מודרני ועיצוב פנים פשוט, נוח ומפנק. באיזור הריזורט ניתן לשנרקל, לשחות, לחתור בקיאקים ולחזות בחיים העשירים תחת המים. הריזורט ממוקם בקרבת הלגונות הגדולה והקטנה.
ברוכים הבאים ל-SEDA LIO גלה מפלט גן עדן שאין כמותו ב-Seda Lio. ממוקם לאורך חוף ליו, אל נידו, פאלאוואן - יעד מעולה רק חמש דקות משדה התעופה, מלון הנופש בן 153 החדרים נותן מענה לקבוצות מפגש ותמריצים, תיירי פנאי, משפחות, חתונות יעד ומבקרים בעלי אבחנה אחרים.
פנגולשיאן ריזורט, Pangulasian Island Resort הוא אתר הנופש ה-Eco-Luxury Island של אתר הנופש אל נידו במפרץ בקוויט, אל נידו. אתר הנופש שוכן מול חוף בתולי ועל רקע יער טרופי. ידוע גם בשם "אי השמש", Pangulasian מציע נופים עוצרי נשימה של זריחה ושקיעה. קחו חופש והגיעו לריזורט המפנק, תהנו ברצועת חוף החול הלבן באורך 750 מטרים…

גלריית תמונות

You don't have permission to register
Call Now Button