fbpx
למעלה
Image Alt

5 יעדים מומלצים בפיליפינים

5 יעדים מהמומלצים בפיליפינים

הפיליפינים המתפרשים על פני יותר 7100 איים, ונהנים מעושר אדיר של פלאי טבע המושכים אליהם כל העת תיירים זרים מכל העולם. כל מבקר הרפתקני- בין אם הוא מטייל עונתי או אוהד של ספורט מים – יכול להשביע את רצונו באתרים עוצרי נשימה ובנופים מהפנטים. כמובן, האופי החם ומכניס האורחים של תושבי המדינה הופך ללא ספק את השהיה בה לחוויה עוד יותר נעימה וראויה.

עבור אוהדי הצלילה הרציניים שבינינו, המגוון הגדול והמאוד עשיר של חיים ימיים במימי הארכיפלג בשילוב עם שוניות אלמוגים מהיפות ביותר שיש בעולם מפתים ומשדלים מדי מכדי שנוכל להתעלם מהם ומרבית הצוללנים נוהרים אל האיים בלהט ובקנאות אדוקים. גם הגלישה היא ספורט ימי ההולך ותופס תאוצה בפיליפינים הודות לסרט המלחמה הקלאסי בכיכובם של מרטין שין ומרלון ברנדו , שכן היה זה צוותו של הבמאי אוליבר סטון שביים את 'אפוקליפסה עכשיו' שערך את ההיכרות הראשונה בין הפיליפינים לבין הספורט הזה בשנת 1979.

בין אם מדובר באיים יוצאים מן הכלל יפים , רזורטים מהשורה הראשונה בעולם ותרבות עשירה ומגוונת של אומה המורכבת מאלפי איים שנשלטו בעבר על ידי האירופאים שהשאירו כמורשת את האהבה לכנסיות הקתוליות, או פשוט אוירה קולית של מדינה שהיא כור היתוך של תרבויות ומאפיינים שונים – הפיליפינים היא ללא ספק מדינה ששווה לבקר בה.

טרסות האורז של בנאוה

מכונים "הפלא השמיני של העולם", טרסות האורז של בנאוה נבחרו למעשה כאחד משני היעדים הירוקים בעולם של הפיליפינים על ידי World Travel  ו Tour Council והן גם קיבלו פרס על מפעל ההנדסה ההיסטורי הבינלאומי מהאגודה האמריקאית להנדסה אזרחית.
מקובל לומר כי טרסות האורז של בנאוה הן בנות כ 2000 שנה והן נחצבו הלכה למעשה מההרים על ידי הילידים של רכס הקורדילרס , בני האיפוגאו, מבלי להשתמש בכלים מודרניים , והם מדומים למדרגות ענק המובילות לגן עדן, ומכאן הכינוי " מדרגות אל השמים".

טרסות האורז של האזור נחשבות לאחד מיעדי התיירות המובילים באסיה והם זוכים לפופולאריות הולכת וגדלה מדי שנה. הטרסות מסווגות תחת השם הכולל של 'טרסות האורז של איפוגאו' והן מדגימות את המיומנויות ההנדסיות של בני האיפוגאו. הטרסות המדגימות את הכישורים ההנדסיים יוצאי הדופן של האיפוגאו, מוזנות ממעיינות ההרים ומערוצי מים שנותבו על ידי האיפוגאו אל תוך תעלות ההשקיה שעוברות במורד הטרסות ודרכן וכך הופכות להיות חלק ממערכת הררית אקולוגית שלמה המשמשת בתור מערכות סינון של מי הגשר וסטורציה של שדות האורז באמצעות השקיה הנעשית כל השנה ומאפשרת לחקלאים פשוטים וקשי יום אלה לגדל ולעבד את האורז על פני שטח של יותר מאלף מטר במקצב ביולוגי מרשים עם הטבע.

הטרסות רשומות כאתר מורשת עולמית של אונסקו החל מ 1995 תחת השם "טרסות האורז של רכס הקורדילרה הפיליפיני", והן מבנה יוצא דופן המתחיל בבסיס רכס הקורדילרה ומגיע עד לגובה של כמה אלפי רגל ואם נפרוס את המבנה כולו נוכל להקיף איתו את חצי מכדור הארץ מקצה לקצה. הטרסות גם רשומות כאתר מורשת חקלאי בעל חשיבות עולמית  על ידי האומות המאוחדות (GIAHS).
אתם מוזמנים להגיע ולחקור את טרסות האורז העתיקות ולהשקיע עצמכם בתרבות של בני האיפוגאו בכך שתבלו זמן מה בכפריהם. סיירו ,רוצו וקפצו בין הטרסות ולכו לאורך מעברי ההרים. קפצו לטבילה במפלי Tappiya הקרים וצלולים על בריכת המים הענקית שלהם המושלמת לרחצה.

בורקאי

אי קטן בקצה הצפון מערבי של העי  Panay במחוז ויזאיאס המערבי . בורקאי הוא השם הנרדף למילים "חוף עם חול לבן" ו " גן עדן טרופי" במהלך שני העשורים האחרונים ואפילו זכה לתואר " האי הטוב ביותר בעולם " על ידי מגזין הטיולים הבינלאומי Travel + Leisure.

בורקאי ידוע במיוחד בשל חופיו הלבנים היפים והשלווים, מי הטורקיז, הלגונות הנסתרות ואקלים טרופי נוח במיוחד. עונת השיא בבורקאי היא במהלך עונת Amihan כאשר הרוחות החזקות השוררות באזור מגיעות ממזרח כך שאינן משפיעות על החוף הראשי של האי, White Beach  הממוקם בצד המערבי שלו.

באי מגוון של מקומות ללינה החל מאכסניות פשוטות ועד בתי מלון וריזורטים יוקרתיים עם שירותים ומתקנים מהשורה הראשונה כך שתמד תוכלו למצוא את אמצעי הלינה המושלם עבורכם מבחינת מחיר וטעם. בבורקאי יותר מ 350 מקומות לינה ועל כי היא יכולה להיות צפופה למדי , במיוחד בזמן עונות השיא אבל אי אפשר להתכחש לעובדה שאף פעם אי אפשר להשתעמם כאן עם שלל הפעילויות וההרפתקאות שאפשר לקחת בהן חלק כמו צלילת צוקים, מצנחי ים , שנורקלים, צלילה, צלילה עם קסדה, טרקטורונים ואופנועים, להיזרק על החוף וכמובן מסיבות חוף עד עלו

פלוואן

אי גדול הנמתח ממינדורו בצפון מזרח כל הדרך עד בורנאו בדרום מערב, העובדה שהוא מרוחק ויחסית מבוסס מהאיים המרכזיים לוזון , ויזאיאס ומינדנאו העניקו לו את הכינוי " קו הגבול האחרון של הפיליפינים".
פלוואן משך לראשונה את תשומת הלב בשנות ה 70 כאשר הוא הפך מקום מפלט של האומות המאוחדות לוייטנאמים שנמלטו מארצם מוכת המלחמה , לאחר מכן 'התגלה' האי בטעות (כפי שרוב 'התאונות' רוצות להיות", כאשר ב 1979 פרופלור של ספינת צלילה יצא משימוש בגלל רשת דייגים ובעליו נאלץ לעגון באחד האיונים. הצוללנים ה"נטושים" התעוררו בבוקר המחרת ל 'מחזה' של צוקים כהים מתנשאים, יערות ירוקים ושופעים, חול לבן ורך ומים כחולים נוצצים. 'מחזה' זה הוא כמובן האי האמיתי והמהמם במיוחד אל נידו שבפלאואן. וכך, גן העדן הטרופי על הטבע הפראי המגוון והעשיר שבו ויופיו הטבעי עוצר הנשימה הפך מאז למקום משיכה לתיירים, זוגות טריים, צוללנים ומעריצים של אלת השמש באשר הם מאז אותה 'תגלית' הרת גורל.

האי שם לעצמו למטרה ראשונה במעלה את המודעות האקולוגית ובירתו, פוארטו פרינססה, יכולה לטעון בצדק שהיא אכן העיר הנקייה ביותר במדינה כולה. במקום זה פועלים רק בהתאם לתוכניות ידידותיות מבחנה אקולוגית וישנם חוקים מאוד נוקשים נגד מי שפוגע בסביבה, במיוחד אסור הדייג עם דינמיט.
האיים של Panay הם לא פחות מעוצרי נשימה ובהם נכללים האיים היפים במיוחד- מינילוק, לאגן , פאנגולאסיאן, דימאקיה והאי הפרטי פאמאליקאן (בו שוכן אתר הנופש היוקרתי והאקסקלוסיבי במיוחד Amanpulo Resort).
הריזורטים ובתי המלון באיים אלה הם מהדרגה הראשונה ומציעים שירותים ומתקנים ברמה עולמית, הם גם קיבלו מספר רב של פרסים וציונים לשבח כמו מדריך Galivanter לשנת 2013 העניק את תואר המלון הטוב ביותר ל Amanpulo Resort , הפרס היוקרתי למלון ירוק של ASEAN לשנת 2010, פרס התיירות האחראית של אסיה הפראית לשנת 2009 ופרס PATA של תוכנית לחינוך סביבתי לשנת 2011. כל הפרסים הללו הוענקו לרשת El Nido Resort ועוד רבים נוספים. אל נידו גם זכה לשבח ברשת CNN בתור החוף הטוב ביותר והאי הטוב ביותר בפיליפינים ושונית האלמוגים Tubbataha שבדרום מזרח פוארטו פרינססה נחשבת אתר מורשת עולמית של אונסקו וביתם של יותר מאלפני מינים של חיים ימיים מגוונים.

סבו

מבחינה היסטורית, האי – פרובינציה של סבו היה המקום אליו הגיעה לראשונה משלחת ספרדית בהנהגתו של הנווט הפורטוגזי פרדיננד מגלן ושם היא נטעה צלב קתולי בשם פיליפ מלכה של ספרד על החוף של מקטאן ב 1521. הספרדים נרתמו למשימת 'ההמרה' של התושבים הפגאנים של האי לנצרות שחלק ממנה אכן בוצעה בהצלחה, אבל כולם גורשו מהאי בלי ללא גינונים מיותרים ( וחלק מהם , כולל מגלן עצמו, גורשו באופן טרגי למדי) רק כדי לחזור שוב שנים מאוחר יותר כדי להביא את הארכיפלג כולו תחת מרות הכובש הספרדי למשך 300 השנים הבאות.
אולם , כיום, סבו – האי הטרופי- הוא חלום שהתגשם עבור עשרות אלפי התיירים והנופשים שמגיעים לכאן מדי שנה כדי ליהנות מכל הטוב שיש לאי זה להציע.

בתור " מלכת הדרום" העיר סבו היא בהחלט מקום יפה ונהדר במיוחד שראוי בכל פה לשם התואר 'מלכותית'. נחשבת לעיר העתיקה ביותר במדינה.
המטרופולין של סבו, המרכז האמיתי של אזור ויזאיאס, מאגד בתוכו מרכזי קניות, אולמות בידור, קזינו, מועדונים וכל דבר שהייתם מצפים למצוא בעיר גדולה. יתר 165 האיים והאיונים של סבו, מציעים סוג שונה של חוויה בדמות חופים לבנים ומי קריסטל צלולים העשירים בחיים ימיים ובשוניות אלמוגים אקזוטיות.

כמובן, האיים Bantayan  ו Malapascua  עומדים בראש רשימת האיים שהם פשוט אלוהיים. אידיאלים ושלווים, איים יפים אלה מייצגים את החיים באיים. כמו כן תוכלו למצוא את פסגת Osmena  שהיא הנקודה הגבוהה ביותר בסבו בגובה 1013 מטר מעל פני הים הנהנית מאקלים נוח לגידול ירקות באיכות גבוהה.

יחד עם זאת הסנסציה האחרונה המדוברת ביותר בסבו אינה קשורה כלל בחופים לבנים. האטרקציה העכשווית ביותר במלון Regency Hotel and Towers שבעיר סבו – הליכה בשחקים ורכיבה בשחקים. אטרקציה שבהחלט שווה ביקור.

דבאו - Davao

"ארץ השפע" כפי שהיא ידועה לעיתים, העיר דבאו היא למעשה, העיר הגדולה ביותר במונחים של שטח אדמה עם 244000 הקטרים והמרכז של המטרופולין דבאו הוא השלישי במדינה מבחינת מספר התושבים שלו ומבחינת חשיבותו.

בדבאו משגשגות במיוחד התעשיות החקלאיות מאחר והפרובינציה היא יצואן חשוב של פירות טרופיים כמו בננות, מנגוסטין ודוריאן והיא היצרנית הגדולה ביות רשל פרחים מתורבתים במדינה. המים המקיפים את דבאו עשירים במיוחד בדגה לדייג מסחרי.

תוכלו למצוא מגוון אטרקציות בדבאו כמו קרן הנשר הפיליפיני ומרכז הטבע, שמורת טבע לציפור הלאומית של המדינה והנשר הגדול ביותר בעולם, פארק הקרוקודילים של דבאו- שמורה המוקדשת ליצורים תוקפנים אלה, מלון Eden Mountain Resort, ריזורט הררי בגובה 3000 רגל מעל פני הים, מלון חוות הפנינים בשטח של 14 הקטר Pearl Farm Resort  שהוא אחת מהאטרקציות החשובות ביותר במדינה, Malagos Garden Resort  בן 12 ההקטרים , אחד מהיעדים הפופולאריים ביותר בדבאו, ו הר אפו – Apo, ההר הגבוה ביותר במדינה המתנשא לגובה 2954 מטר מעל פני הים , ואחד מהיעדים המבוקשים ביותר במדינה לטיפוס הרים.

You don't have permission to register
Call Now Button