fbpx
למעלה
Image Alt

בקולוד

העיר בקולוד - Bacolod City

קולוד, המכונה גם "עיר החיוכים", בפרובינצית נגרוס אוקסידנטל אשר בפיליפינים, בהחלט ראויה לתואר בשל תושביה החמים, המאוד ידידותיים ומכניסי אורחים שלעולם אינם מכזיבים בחיוכם הלבן מאיר העיניים לכל מי שמבקר בביתם- העיר בקולוד.
העיר נוסדה על גבעה סלעית המהווה כיום את הרובע גרנדה , מקור השם בקולוד הוא במילה העתיקה בשפת בני המקום ל'גבעה, תל ". היא הוכרזה רשמית כעיר בשנת 1938, או בשמה המקומי Ciudad de Bacolod (העיר בקולוד) כאשר המועצה המקומית הפכה להיות עירייה וכך היא נשארה מאז ועד היום.

אמצעי תחבורה

בקולוד נגישה מאוד מבחינת טיסות יומיות המגיעות אליה ממנילה וגם מסבו. תוכלו גם לקחת שייט אם תרצו בנסיעה הרפתקנית יותר, השייט נמשך 18 שעות והוא יוצא ממנילה או 45 דקות בסירה מהירה מהעיר lloilo.

אטרקציות

פארק קפיטול והלגונה: ממש בלב בקולוד נמצא פארק קפיטול ובו הלגונה המלאכותית המרהיבה. מקום מועדף לפיקניק על ידי המקומיים והתיירים כאחד. בקצהו הצפוני תוכלו להבחין בפסל של אישה המושכת בואפלו מים ובקצהו הדרומי פסל נוסף והפעם של גבר המושך בופאלו. הפארק מלא חיים ועתיר בפעילויות בהן עוסקים המקומיים : החל משיעורי ריקוד, אימונים באמנויות לחימה ולהטוטנים בכל הגילאים. הפארק מואר היטב וגם בטוח והוא פתוח 24 שעות ביממה , 7 ימים בשבוע.

הכיכר הציבורית של בקולוד: אחד מסימני ההיכר המפורסמים ביותר של העיר בקולוד, בסמוך לבית העירייה במרכז הווירטואלי של מרכז העיר, נמצאת הכיכר עצמה שהיא פארק בעל מבנה של טרפז עם גזיבו ענק בליבו , על צידי הגג מופיעים שמות המלחינים הקלאסיים הדגולים- בטהובן, ואגנר, היידן ומוצארט. סביב לה 4 מזרקות מעגליות וחגורה של עצים המקיפה אותה מכל עבר.

קתדרלת סאן סבסטיאן:נבנתה ב 1876 על ידי הכובשים הספרדים. הקתדרלה עשויה  אבן אלמוגים מGuimaras וקורות עץ מ Palawan, מבנה מרשים במיוחד.

IJVBacolodCathedral2ver2" by IJVelas – Own work. Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

ארמון הבישופ ( Palacio Episcopal): הארמון הוקם על ידי הספרדים ב 1890, והוא שימש עבורם כמקום מקלט במהלך התקוממות ב 1898 שהובילה זמן קצר לאחר מכן להכרזה על עצמאותם של הפיליפינים ושחרורם מהשלטון הספרדי.

מזרקת הצדק: סימן היכר היסטורי זה הוא למעשה המקום בו ביתו של חוזה רואיז דה לוזוריאגה עמד בעבר. בית זה היה המקום בו בוצעה כניעתה של בוקולוד מצד הספרדים  למהפכנים של הגנרל AnicetoLacson ב 6 בנובמבר 1898, בשיאה של המהפכה.

אתרי המורשת של העיר סילאי - Silay

אם כי היא אינה ממוקמת בדיוק בבקולוד, יש סיכוי גדול מאוד שתוכלו לבקר בעיירה סילאי מאחר ושדה התעופה של בקולוד ממוקם בה. נחשבת כ 'מושב האמנויות, תיירות אקולוגית והתרבות בויזאיאס המערביים', ומציע מגוון של מקומות מעניינים כמו Balay Negrense שנבנה ב 1898, הקתדרלה סאן דייגו שהוקמה ב 1925, מוזיאון Jalandoni המשלב ארכיטקטורה ועיצוב מקומיים וזרים והמאפייה העתיקה ביותר בעיר – El Ideal .

פעילויות מומלצות

כדאי לכם להיות בבקולוד כדי לחגוג את פסטיבל MassKara הנערך בכל יום ראשון השלישי והרביעי של חודש אוקטובר. מסיבה עם רקדני רחוב הלבושים בתלבושות יצירתיות וססגוניות עטורי מסיכות ענק מחייכות. אטרקציה תיירותית אמיתית המושכת את תשומת הלב של אלפי מבקרים מדי שנה.
נסו את עוף אינאסאל – Chicken Inasal  הטעים במיוחד בסגנון בקולוד ברחוב Fr.M. Guerrero שהוא למעשה רצועה שכולה מסעדות המגישות עוף בגריל ערב לחיך.

You don't have permission to register
Call Now Button