fbpx
למעלה
Image Alt

בטאד – טראסות האורז המופלאות

טרסות האורז של בטאד (Batad)

תחשק לכם לצאת לטיול לפיליפינים? אולי לצפונה? מתחשק לכם לבקר בבנאווי? ובכן, טיול לנקודה מרהיבה זו בארץ הירוקה של אלוהים לא יהיה שלם, אם תחליטו לוותר על טרסות האורז של בטאד- Batad.

ללא ספק טרסות האורז של בנאווה מוכרות היטב בכל העולם בשל יופיין המרהיב, ואפילו זכו לתואר  "הפלא השמיני של העולם". אולם ישנן 4 טרסות אורז נוספות יפות לא פחות ושובות לב באותה מידה. אלו הן טרסות האורז של Hapao, Mayoyao, ו Kiangan.

הן אמנם ממוקמות ב Barangay Batad שבבנאווי, אבל הן אינן מהוות חלק מטרסות האורז של בנאווי, והן נחשבות לאחד המקומות השלווים והרגועים ביותר שתפגשו אי פעם. היופי של בטאד הוא בטרסות שלה הבנויות בצורה של חצי אמפיתאטרון אשר בלב לבו שוכן הכפר בטאד.

כשמבקרים באזור עתיר נופים זה במהלך חודש דצמבר הקריר יותר בשעה שערפילי העונה תלויים להם מעל כמו שמיכה קרה של אוויר צח וטהור, יופין הפלאי של הטרסות כמו מזנק החוצה מתוך סרט הוליוודי עתיר תקציב. ההוד האפי האופף את כל האזור פשוט עוצר נשימה.

כיצד ניתן להגיע לבטאד? מבנאווה עליכם לקחת ג'יפני או תלת אופן ממונע (אמצעי התחבורה הנפוץ ביותר אותו תוכלו למצוא בכל מקום בפיליפינים) שמגיעים אל העיירה Mayoyao. לפני שתגיעו לעיירה רדו בצומת בטאד. משם עלו במעלה הגבעה או שכרו ג'יפ מקומי כדי להגיע אל האוכף(Saddle), ולאחריו מוביל שביל הליכה של כ 45 דקות עד שעה וחצי(תלוי בכושרכם), עד לטרסות המופלאות.

עבור אלה המחפשים לדלג על מסלול ההליכה, ובכן כיצד לומר זאת בעדינות? אין דרך אחרת להגיע לשם. המסלול עצמו, שללא ספק תגלו בעצמם, הוא למעשה חלק מהחוייה עצמה. אם כן, קחו עמכם ציוד קל בלבד והתכוננו למסע מהנה למדי במורד ההר בדרכים סלעיות.

>> אנחנו עושים לכם את החיים קלים! דרכינו ניתן לארגן תחבורה פרטית עד לבטאד סאדל, ומשם ההליכה קצרה יותר לכפר בטאד, כמובן שאת הדרך חזור לבנאווי אנו מארגנים באותה הדרך.

>> טיול מומלץ מאוד לאלו שמעוניינים להסיר את ארגון הטיול מעליהם ולתת לנו לדאוג לפרטים הקטנים, ממנילה ועד מנילה. 4 ימים / 3 לילות, טיול לבנאווי הקסומה + וסגאדה המפורסמת

>> לא רוצים לבלות שעות ארוכות בנסיעה לבנאווי? אנו מטיסים אתכם לשם ומשם נסיעה קצרה יותר לבנאווה.

טעימה קצרה ונעימה מבנאווי הקרירה והקסומה –

מאחר ותעשו את אותה הדרך גם בחזרה, יהיה לכם קשה יותר כשתחזרו: אתם צריכים לקחת בחשבון את הגובה – כ 450 מטר מעל גובה פני הים והמסלול בירידה הופך להיות בשלב הזה למסלול בעליה. אם אתם בכושר טוב ואתם מרגישים שאתם יכולים לעמוד בזה , אל תחששו – זה באמת שווה את המאמץ!

לבד הנוף היפה של טרסות האורז של בטאד, ישנו פלא טבע עוצר נשימה נוסף המחכה שתגלו אותו במסלול הליכה  של כ30 ל 45 דקות נוספות. חבויים מעבר להרי הקורדילרה וטרסות האורז, שוכנים להם מפלי טאפיה – Tappiyah בגובה 15 מטר הנופלים מטה ומתחננים בפניכם שתצללו לתוכם. ובאמת, לטבע יש דרך מדהימה להוקיר את מי שלוקח את הזמן כדי להכיר ולחקור אותו טוב יותר. ואיזו דרך טובה יותר ליהנות מרגע אינטימי בטבע מאשר לשחות במים קרירים, מרעננים וצלולים המגיעים ישר מן ההרים.

בטיול לטראסות האורז של בטאד ניתן לשלב לינה בכפר בגסטהאוסים השונים הפרוסים במעלה ההר, ומציעים לינה פשוטה אך עם נוף מרהיב על טראסות האורז של בטאד.
מהכפר ניתן להמשיך לטרקים נוספים של יומיים ועד 8 ימים בכפרים שונים הנמצאים מעבר להרים.

טוריסמו פיליפינו מציעה טיולים ברחבי פרובינציית איפוגאו, אותם ניתן לשלב עם טיולים נוספים ברחבי הפיליפינים.

You don't have permission to register
Call Now Button