fbpx
למעלה
Image Alt

פיליפינים עונה מומלצת

עונות בפיליפינים ומזג האוויר באיזורים השונים במדינה

מתלבטים מתי להגיע לפיליפינים?
חוששים מהטייפונים והגשם?
ואולי אתם בכלל מגיעים לצפות בטרסות האורז?

בדף זה ריכזנו עבורם את כל מה שצריך לדעת לגבי עונות בפיליפינים. במפה למטה ניתן לראות חלוקה גיאוגרפית של הפיליפינים לפי עונות. אמנם יש שינויים בשנים האחרונות אשר שינו את אורך העונות (את תחילתן וסופן) אך באופן כללי העונה הרשמית בפיליפינים היא עדיין מחודש אוקטובר ועד סוף חודש מאי.

בשנים האחרונות נרשם שינוי קל במועד תחילת העונה הרטובה בפיליפינים וכאמור רצוי להגיע מעט מאוחר יותר מתחילת חודש אוקטובר ואפילו לכוון לכיוון אמצע נובמבר. עם כל זאת, מטיילים רבים מגיעים לטיולים בצפון הפיליפינים דווקא בחודשים יולי ואוגוסט על מנת לחזות בטראסות האורז בשיא יופיין ובצבען הירוק המדהים.

גם כשטראסות האורז אינן ירוקות, ודווקא מלאות במים, גם אז הן מרהיבות ביופיין בעיקר בגלל השתקפות השמים במים שממלאים את הטראסות, דבר שיוצר מעין תמונה של מראות המפוזרות לכל עבר.

במפה הנראית למטה ניתן לראות שהחוף המזרחי של הפיליפינים רגיש מעט מבחינת עונות ונוטה להיות גשום ברוב ימים השנה, הוא גם האזור שחשוף יותר לטייפונים המגיעים ממזרח לפיליפינים.

פיליפינים עונה מומלצת

קרדיט: ויקיפדיה, קישור למקור

איזור מרכז ומזרח האי לוזון מתאפיין בד״כ בשתי עונות מרכזיות: העונה הגשומה והעונה הרטובה. כפי שציינו, מחודש נובמבר (לכיוון אמצע החודש) ועד חודש מאי ניתן להנות מחודשים יבשים רוב הזמן, המאפשרים טיולים בסביבות מנילה וטיולים בטראסות האורז ללא גשמים ברוב ימי העונה היבשה. בכלל במרכז ובמערב האי לוזון ניתן לטייל בחופשיות בעונה היבשה ללא גשמים.

איזור איי הויסאיאס מחולק למספר איזורי מזג אוויר וניתן להבחין שרובו נמצא בקטגוריה של נובמבר עד מאי, שהם בעונה היבשה, ובשאר ימות השנה בעונה הרטובה.

כאמור, המון ימים במהלך העונה הרטובה מאפשרים טיולים ברחבי איי הויסאיאס, אך יש לזכור שבמהלך העונה הגשומה יש סיכוי לימים גשומים מאוד, ואף ימים רצופי גשמים עזים ואפילו טייפונים מפעם לפעם, דבר שיכול להשאיר אתכם בבית המלון לשעות ארוכות ואף ימים עד שהגשמים פוסקים (לא שזה רע, כי אתם עדיין בפיליפינים…).

 

פיליפינים עונה מומלצת - מה זה טייפונים?

הטייפונים הם סופות המביאות איתן המון גשם (ולעיתים גם רוחות חזקות מאוד) ובד"כ הן נעות בנתיב אחד ממזרח למערב המדינה. מרגע שהטייפון נכנס לתחום המדינה ונע מעל היבשה הוא לרוב נחלש וממשיך להיחלש עד יציאתו מהאיזור.

כמה ימים נמשך טייפון בממוצע? טייפון בד״כ נמשך יומיים-שלושה כאשר יום אחד מהשלושה הוא הגשום ביותר ואם הטייפון חזק, אז גם הרוחות בד״כ חזקות יותר ביום אחד מהשלושה.

המלצה כללית לפיליפינים

בגדול, אם לוקחים את הפיליפינים כמקשה אחת, ולא מסתכלים על כל איזור בנפרד (וכמובן אם מעוניינים לראות כמה שיותר שזו המטרה) אז גם בצפון (טראסות אורז וכפרים) וגם דרום (איים וחופים) – רצוי מאוד להגיע מחודש נובמבר ועד חודש מאי ואפילו חודש יוני עדיין די טוב לטיולים. חודשים אלו יקנו לכם מספיק זמן לטיולים ברחבי הפיליפינים ללא החשש מגשמים או טייפונים (אין דבר כזה ודאות של 100%).

כמובן, שבמדינה טרופית, יש סיכוי לגשמים גם בעונה היבשה, אך מדובר במונסונים ולא בימים קרים אשר מונעים מכם לצאת החוצה כשגשום. יש לזכור, שגם בימים הגשומים ביותר לא קר! כל הזמן חם וגם כשגשום אפשר להנות מים או בריכה ללא חשש להתקררות.

יש גם איזורים קרירים בפיליפינים

מעוניינים להרגיש אוויר קריר ואפילו קר מאוד במהלך הטיול שלכם בפיליפינים, כשחם ולח? תרשו לעצמכם להגיע לעיר באגיו הנמצאת כ-5 שעות צפונית למנילה בנסיעה, או אם לא בא לכם נסיעה ארוכה מדי, ניתן פשוט להגיע לעיירה המקסימה תגאיתאי הנמצאת כשעה וחצי נסיעה ממנילה, שם כדרך אגב, תוכלו להינות מטיול בהר הגעש תאאל המפורסם ואפילו להגיע למפלי פגסנחאן הממוקמים כשעה וחצי נסיעה משם.

חשוב לבדוק את מזג האוויר לפני הנסיעה לפיליפינים, לתכנן את המסלול כראוי ולהתייעץ עם גורמים שמודעים למזג האוויר ולעונות ברחבי הפיליפינים.

טיפים נוספים לפני טיול לפיליפינים
רשימת היעדים הפופופלריים ביותר בפיליפינים

You don't have permission to register
Call Now Button