fbpx
למעלה
Image Alt

אפו

האי אפו

כאשר הדבר נוגע לאתרי נופש ייחודיים , הפיליפינים נמצאים בתשעה מתוך עשרת המקומות המומלצים ביותר ברשימה. האי אפו הוא אחד מהמקומות המיוחדים ביותר שתזכו לבקר בהם בפיליפינים , לא רק בגלל מיקומו אלא בגלל מה שתוכלו לראות בו ולחוות בו במהלך שהותכם. לא בכל יום אתם זוכים לבחור יעד לחופשה שהוא גם שמורת טבע ענקית בה ניתן למצוא את הצמחים ובעלי החיים הנדירים ביותר בבית הגידול הטבעי שלהם.

האי אפו, שלא לבלבל עם שונית אפו (אם כי גם היא אתר מרהיב הממוקם במינדורו), הוא ארץ פלאות הממוקמת ב Dauin, נגרוס אוריינטל. לכל תייר המגיע למקום מחכה לא פחות מגן עדן, חוויה טרנספורמטיבית שתגרום לכל אחד מכם להעריך נכונה את המיטב שיש לטבע להציע.

כיצד מגיעים אל האי

הדרך הנוחה ביותר להגיע לאי אפו היא באמצעות טיס הממנילה ל Dumaguete. הטיסה אורכת כשעה וחצי כך שאפילו לא יהיה לכם זמן לנמנם כראוי לפני שתנחתו. משדה התעופה , לוקחים ג'יפני כדי להגיע לשוק Malatapay  (כ 30 דקות נסיעה). וההמשך הוא בשייט אל האי המרכזי. השייט עולה 2000 פזו עבור מקסימום 4 אנשים.

שימו לב: תרצו לבלות כשעתיים בשוק, לפני שאתם ממשיכים, כדי שתוכלו לטעום מהמטעמים המקומיים. Lechon  היא אחת ממנות החזיר הפופולאריות ביותר בנגרוס אוריינטל והיא נמכרת בשוק במחירים זולים במיוחד. אף פעם לא מוקדם מדי לעשות סיור אוכל קצר, במיוחד כשהמבחר כל כך עסיסי וקריספי. הזמן המושלם לארוחת צהרים מוקדמת לפני שממשיכים בשייט אל האי. כמו כן , השייט הולך להיות רטוב במקצת כיוון שמי הים חודרים פנימה , אם כי בכמויות קטנות. וודאו שהטלפונים הניידים, המצלמות וכל הציוד היקר עטופים היטב בתיק חסין מים כדי שלא יירטבו.

אם אתם מגיעים מהעיר סבו (נאמר שביליתם כמה ימים באי Bantayan  או ב Moalboal) תוכלו לקחת אוטובוס שמגיע ל Liloan. משם קחו מעבורת עד לעיר Dumaguete. הנסיעה אורכת כ 5 שעות, וכוללת את הנסיעה באוטובוס ואת השייט במעבורת. כל הסיבוב יעלה בין 320 ל 350 פזו .

עם ההגעה

באי אפו עושים דברים קצת אחרת בהשוואה לאתרי נופש אחרים בפיליפינים. עם הגעתכם תצטרכו להגיע לבית המכס ב Bantay Dagat כדי להירשם כמבקרים ולשלם דמי כניסה, שסכומם משתנה בהתאם למקום ממנו אתם מגיעים( למשל אם הגעתם מנגרוס, מסבו, ממנילה וכיוב'). טבלת המחירים היא כדלהלן:

דמי כניסה:

באי אפו עושים דברים קצת אחרת בהשוואה לאתרי נופש אחרים בפיליפינים. עם הגעתכם תצטרכו להגיע לבית המכס ב Bantay Dagat כדי להירשם כמבקרים ולשלם דמי כניסה, שסכומם משתנה בהתאם למקום ממנו אתם מגיעים( למשל אם הגעתם מנגרוס, מסבו, ממנילה וכיוב'). טבלת המחירים היא כדלהלן:

דמי כניסה:

אם אתם מגיעים מחוץ לנגרוס אוריינטל- 100 פזו

אם אתם מגיעים מנגרוס אוריינטל – 25 פזו

אנשים עם מוגבלויות ואזרחים ותיקים (מעל גיל 60) – 5 פזו

דמי צלילה:

צולל משלם – 250 פזו

תוספת עבור צילום מתחת לים /דמי מצלמה – 50 פזו

דמי עגינה – 250 פזו

דמי צלילה עם שנורקלים:

למדריך שנרקול מקצועי של מקסימום 4 אנשים – 300 פזו

סנפירים ומסכה להשכרה ( אם אין לכם ציוד שנורקלים משלכם אתם מוזמנים לשכור אותו)- 100 פזו

חליפת הצלה – 100 פזו

(יתכן שמחירים ישתנו מעת לעת ללא הודעה מוקדמת).

דמי גביה נוספים :

ישנם סכומים נוספים אותם אתם נדרשים לשלם תלוי בסוגי הפעילויות שאתם בוחרים לעשות בעת שהותכם באי. צילום בוידאו וחומרי שיווק נוספים יעלו בין 2000 ל 5000 פזו ליום. עלות זו מכסה בדרך כלל צילום נופים בוידאו, צילום בוידאו בתוך ומחוץ לשמוורת טבע. צילום בוידאו מתחת למים גם הוא מצריך תשלום של 5000 פזו.

מטרתם של דמי הכניסה הללו הנגבים מהמבקרים היא לסייע בשימור מצבה הנוכחי הבתולי של שמורת הטבע בפרט ושל האי בכלל. השלטון המקומי של נגרוס אורינטל מגן בחרוף נפש על משאבי הטבע שלו ובהם האי אפו, במיוחד כעת כשהוא צובר פופולאריות בקרב תיירים ,מקומיים וזרים גם יחד.

מדוע כדאי לבקר באי אפו?

טבע ימי עשיר ומדהים

יעדי חופשה רבים ברחבי העולם טוענים שאצלם ניתן למצוא את החופים היפים ביותר ואת השמורות הימיות המגוונות ביותר. האי אפו שונה מבחינה זו כיוון שהוא עודנו חלק יחסית בתולי בארכיפלג שבו החי והצומח הימי משגשג מזה מאוד בשנים. אפילו צבי הים בלבד הם סיבה מספיק טובה מדוע להגיע לאי אפו, אך זה לא נגמר בכך, וזאת תגלו כאשר כף רגלכם תדרוך באי.

שתיים מן הפעילויות הפופולאריות ביותר באי אפו הן צלילת עומק וצלילה עם שנורקלים , ויש לכך סיבה טובה. גן האלמוגים הצבעוני נראה כאילו לקוח מציור , למעט העובדה שהוא כל כך חי ותוכלו לצפות בחיים בהתרחשותם מתחת לפני הים.

הנראות מתחת למים באי זה אין שני לה.

מאחר וזו שמורה ימית מוגנת, דיג מסחרי בהיקף נרחב באזור אסור בתכלית האיסור. אולם אם אתם בני מזל, תוכלו לצפות בדייגים המקומיים תופסים דגים בדרך המסורתית, כלומר משתמשים בחניתות,ברשתות דיג אנכיות, מלכודות במבוק ושיטות נוספות. דייג באמצעות דינמיט ( Muro Ami) אסור לחלוטין ומי שעובר על החוק צפוי לעונש.

אתגרו את עצמכם בעת שהותכם באי אפו

אחד הדברים שאתם יכולים לצפות לו כשאתם מגיעים למקום מדהים כל כך כמו האי אפו הוא האדרנלין שמתחיל לרוץ בכל הגוף. יחד עם זאת עדיין תוכלו לעשות דברים אחרים מלבד צלילה מכל סוג שהוא. למשל פעילות הרפתקנית כמו צלילת הסחפות באתרים כמו Cogon , Coconut, Mamsa. צלילת הסחפות היא סגנון צלילה שבו הצוללן נותן לזרמים בים להניע אותו תוך כדי צלילה. זוהי חוויה מדהימה במיוחד בשל בית הגידול הימי העשיר כל כך באזור זה. אמנם נדרש מעט אימון כדי לבצע צלילת הסחפות בעצמכם ,אבל זה בהחלט שווה את המאמץ.

קחו את אתגר 369 הצעדים

רוצים ליהנות מהנוף המושלם שכסף אינו יכול לקנות? שנסו מתניים, וטפסו את כל 369 המדרגות שיובילו אתכם אל ראש המגדלור. משם תזכו לצפות בנוף נהדר שמעטים המקומות בעולם שיכולים להתפאר בו.

שחו עם צבים

אם אין ברשותכם מצלמה לצילום מתחת למים, אל תשכחו לשכור אחת כזו כשאתם מגיעים לאי. שחייה עם צבי ים מתוארת כחוויה יוצאת דופן שצריך לתעד אותה בתמונות למזכרת. צבי ים הם יצורים ידידותיים במיוחד והם נוטים להתקרב לבני אדם אם אנחנו מאפשרים להם. מומלץ שלא לגעת בצבים , אבל תוכלו לצלם אותם אם תרצו.

כמה מהצבים מנסים להמלט בשחייה (הם כן אוהבים לשמור על הפרטיות שלהם), אבל אם אתם שחיינים טובים למדי , תוכלו לצלם כמה תמונות מצוינות לפני שתצטרכו לעלות מעל פני הים לשאוף אוויר או לנוח קצת.

מסלולי הליכה ופעילויות נוספות

אין זה מן הכרח שהשהות באי אפו מחייבת אותנו להיות ספוגים במים בכל פעילות שנבחר לעשות. ישנם סיורי הליכה רבים ומסלולי טרקים שתוכלו לעשות שמאפשרים לכם לחקור את האי באופן נרחב ויבש יותר. תוכלו להקיף את תצורות הסלע המדהימות ולצפות בנופים המרהיבים בדרככם אל השמורה ימית. החדשות הטובות הן שמרבית השבילים באפו שמורים היטב כך שאתם לא צריכים לדאוג שמא הנעליים שלכם יתכסו בבוץ או שתשברו את הצוואר שלכם כשאתם מנסים להתמודד עם המהמורות שבדרך. תוכלו ליהנות משהותכם בצעידה ברחבי האי.

מקומות לינה, מסעדות ובילויים

למצוא מקום לינה באי אפו זו משימה לא קשה מדי, בהתחשב בבידודו היחסי. החדשות הטובות אף יותר הן שהמחירים גם לא כאלה גבוהים. תוכלו למצא כמה מקומות נעימים ללון בהם מבלי לדאוג שתצטרכו לשבור לשם כך קופות חסכון, אך ברור שתצטרכו להנמיך ציפיות ברמת הלינה..

Apo  Island Beach Resort  -תוכלו לבחור מבין שישה סוגים של חדרים, תלוי כמה אתם, או בחדר המועדף עליכם. הריזורט מציע חדרים בסגנון מעונות עם מיטות דו קומתיות וקוטג'ים במחירים שנעים בין 800 ל 3400 פזו. תוכלו גם לרכוש בריזורט שיעורי צלילה ולשכור ציוד צלילה במידה ושכחתם להביא את הציוד האישי שלכם.

הריזורט גם מציע העברות משדה התעופה כדי להקל על האורחים להגיע אל האי. יש להתקשר מספיק זמן מראש ולבקש להזמין שירות הסעות ולעדכן במועד הגעתכם. אין ספק שזוהי הדרך הנוחה והנינוחה ביותר להתחיל את החופשה שלכם.

Mario's Scuba Diving and Homestay  – אם אתם לא אוהבים לבלות את חופשתכם בבית מלון, זו יכולה להיות אופציה טובה למדי גם מבחינה כספית שכדאי לשקול לחיוב. לינה כפרית זו מנוהלת על ידי משפחה שמציע חדרים נקיים ומרווחים למדי עם מיטות במבוק ומזרנים נוחים. המחירים נעים בין 300 ל 1000 פזו ליום, תלוי בסוג החדר שאתם מעוניינים בו.

בנוסף לחדרים ב Mario's Homestay מציעים גם שיעורי צלילת עומק ואת הציוד הדרוש למי שלא הביאו את הציוד שלהם. הם גובים 1100 פזו עבור 1-2 צלילות, ומחיר מוזל של 900 פזו על 10 צלילות או יותר.

Liberty Lodge   – המקום מציע 21 חדרים שונים, בכולם יש מרפסות הפונות לאוקיינוס. אחד הדברים הטובים באמת במקום שהוא עושה שימוש טבעי בזרם האוויר כדי לקרר את החדרים , במקום להשתמש במזגנים. כך שאתם יכולים ליהנות מהבריזה הנעימה של הים מבלי לסבול את הקור המציק של המזגן.

This photo of Liberty's Community Lodge is courtesy of TripAdvisor

Liberty Lodge  מציע מחירים תחרותיים והוא אחד המקומות המשתלמים ביותר בכל נגרוס אוריינטל. הם גם מציעים שיעורי צלילה, החל משיעורי מבוא בסיסיים ועד לשיעורים בטכניקות צלילה מתקדמות. בהתבסס על משובים של אורחים ששהו בלודג', זהו אחד המקומות הפופולאריים ביותר בקרב תיירים זרים שמעדיפים , לינה בתנאים פשוטים בסביבה טבעית.

מסעדות ובתי אוכל

אמנם ישנן כמה מסעדות ברחבי האי אפו, אולם ההמלצה החמה ביותר היא להביא עמכם את האוכל שלכם, במיוחד אם אתם מתכוונים לצאת לטרקים או לטייל בין האיים או החופים. ניתן למצוא מקומות לאכול בהם בעיירה , אך סיכוי טוב שהאוכל לא יערב לחיככם ( רבים התלוננו על הטעם הטפל של האוכל או על מגוון מצומצם למדי). כשאתם מגיעים לנגרוס , אל תשכחו לרכוש כמות מספקת של מוצרים שקל לבשל ולהכין מהם את ארוחותיכם. תמיד תוכלו לשאול את המקומיים אם הם יוכלים להמליץ לכם על מקומות לאכול בהם שאף אחד לא שמע עליהם עידין. בנגרוס אוריינטל יש מבחר מצוין שלה המטבח המקומי אם כי האי אפו עדיין לא הפך לאתר גסטרונומי כמו במקומות אחרים.

בילויים

אין חיי לילה מגוונים או סוערים וגם לא ממש בידור במהלך היום ברחבי האי. יחד עם זאת , לא תגיעו למקום כזה בציפיה למצוא כאן מסיבות חוף סוערות ותהלוכות של מלצרים הנושאים כוסות של מרגריטות. הפיצוי על העדר הבילויים באי אפו הוא יופיו הזוהר. זהו מקום בו אנשים מעצבים מחדש את חשיבתם ונהנים מהדברים הפשוטים ביותר בחיים כפי שהם לא יוכלו לעשות במקום מגוריהם בערים הצפופות ובמקומות העבודה המתישים פיזית ונפשית. אל תצפו לברים מרשימים או למועדונים ברחבי האי כיוון שאין כאלה בנמצא. אולם, יש תיירים שהתמזל מזלם והגיעו ללינות כפריות עם מארחים נדיבים שלא רק נתנו להם מקום ללון בו אלא חלקו עמם גם אוכל טוב, בירות, סיפורים מעניינים אודות ההיסטוריה המקומית העשירה.

הכינו את עצמכם לקראת מסעכם אל האי אפו

דעו מראש היכן תלונו והכינו מספיק כסף מזומן שיעמוד לרשותכם בעת שהותכם באי. כסף מזומן הוא המלך במקום זה, כך שכרטיסי החיוב והאשראי שלכם יהיו חסרי תועלת . וודאו שמשכתם מספיק כסף מהכספומט בשד התעופה Dumaguete  ( אם אתם סטים ממנילה , סבו או ממקומות אחרים בפיליפינים).

הביאו עמכם בגדים שמתאימים למזג האוויר – יהיה חם מאוד במהלך כל היום, כך שעליכם לוודא שארזתם בגדים קלים וגם כמה כובעים. הביאו עמכם גם הרבה מים לשתייה כיוון שאתם עלולים לעמוד בפני אתגר לא קטן למצוא בקבוקי מים ברחבי האי, במיוחד אם אתם מגיעים למקומות מרוחקים לצלילה או לטרקים.

הביאו עמכם הרבה חטיפים ועד כמה שניתן גם בגדי ים, ציוד צלילה ושנורקלים.

אם אתם תאווי נסיעות באי אפו תוכלו למצוא הכל – מים כחולים וצלולים וחיי טבע עשירים, חופים מצוינים וכל האוויר הצח שתוכלו לקבל , מלבד כמה סיבות נוספות מדוע כדאי לכם להתחיל לארוז תיקים ולהגיע לאי אפו.

* רצוי לציין שמחירים המצויינים בעמוד זה משתנים ללא כל הודעה מוקדמת ואינם משקפים את המחירים בחבילות פרטיות.
You don't have permission to register
Call Now Button