fbpx
למעלה
Image Alt

פוארטו פרינססה

פוארטו פרינססה

ם אוירה אורבאנית המוקפת בשפע של משאבים טבעייםפוארטו פרינססה בפאלואן נהנית מהטוב שבשני העולמותעיר הבירה מציעה מספר מכובד של מקומות מסחריים כמו קניוניםבנקיםמסעדות ובתי מלוןלמרות שהיא לא צפופה וגדושה כמו מנילהברחובות מצוטפפים רכבים ציבוריים כמו תלת אופן וג'יפני.העלייה במספר המבקרים– מקומיים וזרים כאחד– משמשת עדות מספקת ליופי של ארץ טבע פלאית זופוארטו פרינססה נתפסת כמרכז התיירות האקולוגית של הפיליפינים ויש גם מי שמצליח ליהנות מהשהייה  בעיר לצרכי הנאה ועסקים גם יחד.
העיר ההומה היא נקודת הקפיצה אל עולם הידוע כיעד תיירותי: הפארק הלאומי Tubbataha המציע עולם ימי עשיר וכן את הפלא השביעי החדש של העולם , הפארק הלאומי של הנהר התת קרקעי פוארטו פרינססה.

אמצעי תחבורה

טיסות ישירות מתבצעות מהערים הראשיות במדינה: מנילהסבודבאו , אילוילומהנמל של פוארטו פרינססה יש גם מעבורות שפועלות בקוים ממנילהאילוילוסבו וקורוןבדרך הים זמן הנסיעה אורך בין 10 שעות ועד ליום שלם.
אמצעי התחבורה העיקרי בפוארטו פרינססה הוא התלת אופן הציבוריאופנועים/קטנועים אלה עם תא צידי חד גלגלי הצמוד אליהם נמצאים כמעט בכל מקום כך שקל יחסית לתור את העיר עם נהגים– מדריכים מקומיים וידידותיים אלה . הם דוברי אנגלית טובה כך שאתם יכולים להרגיש חופשי לשאול על המקומות שמעניינים אתכםישנם גם אוטובוסים מקומיים וג'יפני שפועלים בקווים קבועים. אם אתם מעדיפים לטייל באמצעים נוחים יותרעומד לרשותכם ואן לתיירים שמתאים יותר בעיקר אם אתם מתכננים טיול של יום שלם.

אטרקציות מפורסמות

מרכז לשימור והצלה של חיות הבר בפאלואן
עורו של קרוקודיל ימי ענק מוצג על הקיר והשלד שלו שמשומר היטב בתיבת זכוכית מקבלים את פניו של כל אורח המגיע למרכז לשימור והצלה של חיות הבר בפאלואןהמרכז ממוקם בחלק הדרומי של פוארטו פרינססהשימש בעבר כחוות תנינים ופארק לאומי שמטרתו הייתה להגן ולהבטיח את המשך קיומם  של התנינים הפיליפינים האנדמיים למדינה זו במקום נערכים סיורים מודרכים בני 30 דקות המציגים את השלבים בהתפתחות הפיזית של התניןאתם יכולים לצפות בבריכות הענק ובהן מאות זוחלים המרכז גם מטפל במינים אנדמיים אחרים של פאלואן כמו יענים ופנדות אדומות.
לאורחים ההרפתקניים יש הזדמנות להחזיקללטף ולערסל תנין תינוק קטןאל תשכחו לבדוק שוב ושוב  שהפה שלו סגור ועקבו אחר הנחיות הבטיחות של המטפל למפגש בטוח ומהנה עם התנין.

פארק השוניות הלאומי Tubbataha
מוגדר כאתר מורשת עולמי של אונסקו. השוניות של Tubbatha משמשות בית ל 330 קמ"ר של שוניות אלמוגים עשירות בחיי ים מגווניםהפארק ממוקם בחלק הדרום מזרחי של פוארטו פרינססה בים סולו (Sulu). שמורה תת ימית זו משמשת בית ליותר מאלף מינים כמו דגי שוניותמאנטה רייצבי ים ירוקיםשושנונים וכרישיםמרביתם נמצאים ברשימת הזנים הנמצאים בסכנת הכחדההצוללנים השטים כ 10 שעות בסירה מהעיר נהנים ממופע ימי צבעוני ומדהים.

אתר צלילה פופולרי זה מתאים במיוחד לביקור בחודש אפריל כאשר הים רגוע הרבה יותר.  אולם הפארק מקבל בדרך כלל תיירים לטיולי צלילה ב LIVEBOARD החל מחודש מרץ ועד חודש יוני. LIVEBOARD  בשפת הצוללניםהוא שירות הניתן למי שרוצה לשוט ולגור על סירה יותר מיום אחד.
לחבילות הצלילה של טוריסמו פיליפינו ובפרט בשונית הטובטהה לחץ כאן

הנהר התת קרקעי פאלואן
לאחר שהתפרסם בתור הפלא השביעי של העולםהנהר התת קרקעי פאלואן הוא אטרקציה שחייבים לראות בפוארטו פרינססהנהר תת קרקעי זה שאורכו 8.2 ק"מ מתפתל דרך מערה מדהימה המכילה מספר רב של סטלקטיטים וסטלגמטים במגוון צורותלגונה צלולה ומזמינה מפרידה את אזור הקבלה מנקודת הכניסה למערהחליפת הצלה וקסדה עם פנס ראש מחולקים למטיילים כאמצעי זהירות לפני תחילת השייט בסירהמשיט הסירה משמש בתור המדריך ומציע פרטים אינפורמטיבים ומשעשעים על הנהר המפורסם והמיוחד

בית הכלא Iwahig וחוות Penal
לאחר שחולפים על פני השער הראשי של חוותIwahig Penal   אפשר לראות רצועה ארוכה של שדות תירס ואורז וכמה בתים לפני שמגיעים לחנות המזכרות שם מוצגות לראווה מלאכות היד של האסירים- חולצות בציור ידציוריםפסלים ומחזיקי מפתחות– כולם מעשי ידי האסירים.
קצת רקע על בית הכלא Iwahig וחוות  Penal: המושבה Penal נוסדה ב 1904 והתמודדה עם פרץ של נסיונות בריחהלאחר שהבטיח לשוהים במקום תנאים מצוינים ופעילויות מקצועיותקצין הצבא האמריקאי קולונל ג'ון . רוויט מהמשטרה הפיליפינית הפך את המושבה להתיישבות יעילהמאז ועד היום האסירים חופשיים לבחור בין עבודות החווה של המושבה כמו חקלאותדייג ונגרות.

Baker's Hill
גן פורח ומאפייה מלאה במאפים טריים עם ריח מתוק באוויר הם הפיתויים שמציעה המאפיהמקום מפורסם זה ברמות של סנטה מוניקה היה בתחילתו מאפייה קטנה שהפכה מאוחר יותר לפארק מפתה עם פסלים בגודל טבעי וגן פורח.

המלצות ופעילויות מיוחדות

נסו את המעדן האקזוטי של פאלואן המכונה tamilok  או תולעת עץ . תולעת רזה וארוכה זו היא בעלת מרקם וטעם של דיונוןכןאני צריך לדעתטעמתי אחת כזאת בדרך כלל המקומיים טובלים אותה בחומץ . למרות שניתן למצוא אותן בעיקר על עצי המנגרוב מהם תולעים אלה ניזונות , לא יהיה קשה למצוא אותן אפילו בעיר עצמה שם הן מוגשות  במספר מסעדות כמו Balinsasayaw  ו Kinabuch.

שחו בחוף החולי הלבן של סאבאנג שנמצא ממש לפני שאתם מגיעים לנהר התת קרקעיישנם מספר מלונות העומדים לבחירתכם.

צאו לטרק ועשו את האומגות שבסלע Ugong  הנמצאות לפחות כשעה נסיעה מהעיר , צוק זה ממוקם ב Barangay Tagabinet ומתנשא לגובה של 23 מטר  שעליו אתם יכולים לטפס דרך מערה המכוסה בנטיפים מרשימיםאם אתם מעדיפים שלא לעשות את הדרך מטה יש דרך לרדת באמצעות אומגותלמען בטיחותכם הצוות המקומי מספק כפפות וקסדה לפעילות זו

You don't have permission to register
Call Now Button