fbpx
למעלה
Image Alt

סיקיהור

סיקיהור המיסטית - Siquijor

סיקיהור(siquihor)  הוא מחוז איים במרכז ויסאייאס (visayas) שנחשב לאחד המחוזות הקטנים במדינה. החוקרים הספר הראשונים שראו שהאי זוהר מרחוק קראו לו איסלה דל פואגו ( (isla del fuego( אי האש). הסתבר שה"אש" הייתה בעצם קבוצות גדולות של גחליליות שהתקבצו לעת לילה ליד הים, האירו את החוף ויצרו את האשליה שהאי עולה באש.

המוניטין של האי אפוף במיסתורין וקסם. בשיחות מלחשות, מדברים על האי כמקום של קוסמים ומכשפות. אבל כל הדיבור על המכשפים, שאמאנים, ערפדים, ויצורים מיתולוגיים אחרים יפסיק ברגע שתגיעו לאי. תתכוננו להתלהב מהחופים הלבנים והרכים, מערות שעדיין לא נחקרו, שוניות ואתרי צלילה, מעיינות זכים, מפלים מדהימים, יערות ריקים מאדם, ושקיעות מרהיבות.

מוכנים לחקור את האי? תנו לקסמיו של האי לשבות גם אתכם..

מערת קאנטאבון(cantabon cave)

מערת קאנטאבון(cantabon cave)

בסיקיהור יש מספר מערות מרשימות, המפורסמת ביותר היא מערת קאנטאבון. חובבי מערות מטורפים על המערה. אולם המערה מקושט בנטיפים. נהר תת קרקעי זורם בתוך המערה והבריכה הקטנה פשוט מושלמת לטבילה קצרה. הטיול במערה, שאורכה 300מ' לוקח בדרך-כלל כשעתיים וחצי. מבקרים צריכים מדריך צמוד כל הזמן שהם במערה. מומלץ לנעול נעליים טובות עם אחיזה מצויינת ולהביא ציוד מתאים כאשר חוקרים את המערה.

איך מגיעים:

טיסה של שעה ממנילה תיקח אתכם לעיר דומאגאטה (Dumaguete city).  מדומאגאטה יש מעבורות שיכולות לקחת אתכם לאי סיקיהור, בדרך-כלל לוקח 45 דקות במעבורת. מהעיר בסיקיהור (siquihor town proper) קחו אופנוע ל- בארנגיי כאנטאבון (barangay cantabon)

אפשרות נוספת היא לטוס לבוהול ומשם מעבורת ישירה לסיקיהור.

מהאי סבו, ניתן לקחת מעבורת לסיקיהור, זוהי מעבורת שעוברת באי בוהול לעצירה, החלפת מעבורת והמשך לאי סיקיהור.

מפלי קמבוגהאיי ( Kambugahay falls )

המפלים רבי השלבים הם בין האטרקציות הכי מפורסמות בסיקיהור. מפלי קמבוגהאיי הם פלא טבעי מהפנט בצמוד לעיר לאזי (lazi). כמה דקות ירידה במדרגות אבן ולתוך מדשאות ירוקות שופעות חושפת את מיי המעיין הטבעי שזורמים מלמעלה בהרים ושיוצרים כמה בריכות  בגבהים שונים. המיים הצלולים  הירוקים של הלגונה מפתים מספיק לשחייה אז תביאו בגדים להחלפה.

איך מגיעים:

מפלי קמבוגהאיי הם בערך 2 קילומטרים מהעיר לאזי (Lazi). הכביש למפלים מלא בכל-כך הרבה שלטים שאין בכלל שאלה של ללכת לאיבוד. יש אופנועים להשכרה והם באים עם נהג.

הר באנדילאן(mt. Bandilaan) פארק וחוות פרפרים

הר באנדילאן(mt. Bandilaan)  פארק וחוות פרפרים

ממוקמים למרגלות הר באנדילאן הם הפארק הלאומי ושמורת הפרפרים שהיא אחת מאוספי הפרפרים הגדולים ביותר באסיה. האוסף בחוות הפרפרים בבאנדילאן מתגאה בכמה פרפרים נדירים מאוד לא רק מהפיליפינים אלה מכל העולם. טרק לפיסגת הר באנדילאן, הנקודה הגבוה ביותר בסיקיהור, הוא גם אופצייה טובה. קצת יותר גבוה יש מצפה ממתכת שמציע נוף פנורמי של מחוז האי. בדרך למעלה יש תחנות של הצלב שמובילות למעלה

איך מגיעים:

בדרך-כלל לוקח כשעה מהעיר לאזי (Lazi). תחבורה ציבורית כמו הג'פני (Jeepneys) חורשת את הנתיב ואם אתם רוצים משהו קצת יותר הרפתקני אתם יכולים לבחור בקפיצה מאחורי האבאל-האבאל (habal-habal) האופנוע המקומי ולבקש מהנהג לקחת אתכם לפארק.

בית כאנג-איסוק(cang-isok house)

בית כאנג-איסוק(cang-isok house)

אוצר מקומי בעיר של אנריקה וילאנואוה (Enrique villanueva) הוא הבית בין מאות השנים כאנג-איסוק. נאמר להיות המבנה הישן ביותר בסיקיהור, הבית הוא ה- באהאיי-קובו (bahay-kubu) ( ביקתת ניפ) הטיפוסי עשוי מבמבוק וכפות תמרים אבל עם הבדל אחד, הוא בנוי על מוטות מה שלא טיפוסי לאזור. למרות שהוא עלוב ומוזנח ונחרב על ידי הרוחות חסרות הרחמים שמגיעות מהים ומהגלים שמתגלגלים על החוף, בית כאנג-איסוק עדיין עומד יציב על החוף. גורם לך ליתהות, האם זה קסם ששומר את הבית הזה עומד?

איך מגיעים:

מהנמל המרכזי לארנה(Larena), העיר של אנריקה וילאנואוה (enrique Villanueva city) היא רק במרחק של 12 קילומטרים. אפשר להגיעה בתחבורה ציבורית. או שאפשר לישכור מכונית ליום

חוף פאליטון(paliton beach)

כפר הדייגים האידאלי סאן חואן (san juan) מתגאה באחד החופים היפים באי, חוף פאליטון. בהיותו ממוקם בנקודה נידחת וסודית  אין הרבה מקומות לישון באזור. שקט ושליו מלבד ציוץ הציפורים והצרצרים בלילה. חוף לבן, רחב ובלתי נגמר מנוקד על ידי עצי תמר שמתנענעים ברוח הקלה, שקיעה מרהיבה, מים צלולים כבדולח, כל אלה הם המרכיבים של חופשה מבורכת. חוף פאליטון הוא גם גן-עדן לדגים עם מגוון גדול של יצורים ימיים.

איך מגיעים:

מהעיר דומגאטה(dumaguete)  תיקחו מעבורת ישר לנמל המרכזי של סיקיהור העיר סאן חואן(san juan) היא התחנה הבאה אחרי העיר סיקיהור(siquihor town proper) משם אפשר לקחת אופנוע או טרייסיקל(tricycle) שיקח אתכם לפאליטון ובכלל מסביב לעיר.

שמורת הטבע לחיי ים טאבוד (Tubod marine sanctuary)

רוצים ליראות את שונית האלמוגים המרכזית באי וגוונים שונים ומשונים של יצורים חיים? מוטב שתלכו לשמורת הטבע לחיי ים טאבוד בחלק הדרום-מערבי של האי בשביל צלילות בין האלמוגים, שנורקלים או קייקים. בשבעת הדונמים של השמורה יש יותר מ170 סוגים של אלמוגים, צדפות ענק, צבי ים וייצורים אחרים.

איך מגיעים:

שמורת הטבע לחיי ים טאבוד היא בדיוק ממול לקוקו ביץ' ריסורט(coco beach resort).  כשבאים מהנמל המרכזי של סיקיהור אפשר לקחת טרייסיקל(tricycle) שייקח אתכם לריזורט או שאפשר לארגן ואן שיאסוף אתכם אם אתם ישנים בריזורט. מהחוף שמורת הטבע היא במרחק של דקות.

עץ באלט זקן ומכושף (old enchanted balet tree)

עץ הבאלט בן ה-400 שנים נימצא בבאראנגיי קאמפטלאנס(barangay campalansk) בלאזי(Lazi) נראה מוזר אבל לא מפחיד מספיק בשביל לא לחקור ולקחת תמונות. העץ הוא בגובה 15 מטר ובן מאות שנים  ופופולרי לא רק בקרב התיירים אלא גם אצל המקומיים. המיים בבסיס העץ הם גם נווה-מדבר למקומיים שרוצים לצנן את עצמם מחום השמש בצהריים. אם אתם לא רוצים לשחות אז למה לא לשכשך רגליים במים ולהיתענג על הדגים הקטנים שיבואו לכרסם את העור המת מכפות הרגליים. ספא בשנייה.

איך מגיעים:

מסיקיהור תיקחו טרייסיקל(tricycle) ללאזי(Lazi) ותבקשו מהנהג שייקח אותכם לעץ הזקן באלט בבאראנגיי כאמפאלאנס(barangay campalans)


טוריסמו פיליפינו מפעילה שירותי תיירות באי סיקיהור,  אליו וממנו
ונשמח להציע טיסות, מלונות, העברות וטיולים ברחבי האי.


למידע נוסף על יעדי הפיליפינים

אל נידו

בנאווי

האי בוהול

האי בורקאי

האי סבו

מנילה

פורט ברטון

קורון

קרמואן

You don't have permission to register
Call Now Button