על האנשים הפיליפינים - טוריסימו פיליפינו
דף הבית | חבילות | טיסות | טיולי יום | צור קשר
טיול לפיליפינים
שיחה מקומית
073-399-3027

 
את/ה בעמוד: הפיליפינים
 
דף הבית >> בלוג 7107 >> הפיליפינים

הפיליפינים... לא המדינה, האנשים!
 
הפיליפינים הם בעצם עירוב של מספר אנשים ממדינות שונות, ממש כמו ישראל, אשר הגיעו לכאן עם השנים. עירוב זה יצר שילוב מעניין מאוד של תרבויות שונות, יחד עם דרך חיים שונה וכמובן יופי שונה מאיזור לאיזור בפיליפינים.
 
אוכלוסית הפיליפינים מונה כ-90,000,000 שבהם סינים, אמריקאים, ספרדים וקצת דם ערבי. במהלך מלחמת העולם השנייה הגיעו גם יהודים לפיליפינים במנוסתם מהשואה, אך עזבו במהלך השנים כאשר השתלטו עמים שונים על הפיליפינים, כיום יש קומץ קטן של יהודים בפיליפינים.
 
השפה השולטת בפיליפינים היא פיליפינו, שהיא  ערבוב של מספר שפות, בה ניתן לשמוע מילים בספרדית, ואנגלית. בנוסף ישנם כ-100 ניבים המדוברים באיזורים שונים בפיליפינים, כמעט  לכל  קבוצת איים או פרובינציות יש  שפה שונה, אך כמעט כולם דוברים את הניב הראשי שהוא פיליפינו. מה שבולט הוא שהפיליפינים דוברים את השפה האנגלית כמעט בכל מקום בפיליפינים,  מהרוכלים בשוק ועד אחרון עובדי הממשלה, מה שמקל על תיירים ואנשי עסקים לשהות בפיליפינים ולהסתדר בצורה טובה.
 
הפיליפינים היא בעצם שילוב מעניין של מזרח ומערב, דבר זה נוצר בגלל ההיסטוריה העשירה והלא כ"כ שמחה של הפיליפינים, בה היו כיבושים של מדינות שונות,  בין המדינות היו ספרד אשר שלטה ביד רמה  בפיליפינים והשאירה חותם רציני, יפן אשר גם שלטה תקופה ומסויימת, וארה"ב אשר לה יחסים מסועפים עם הפיליפינים עד היום.
 
מה שמאפיין מאוד את העם הפיליפיני הוא החום שעוטף אותך ברגע שאתה פוגש אותם, זו הרגשה כ"כ טובה להתקבל כך ע"י אנשים בפרובינציה רחוקה מאוד בפיליפינים והדבר המעניין הוא שהם דוברי אנגלית!
 
כיום מדינת הפיליפינית היא השלישית בגודלה בעולם במספר דוברי האנגלית.
 
מבוהאי!
Bookmark and Share
+ שלח משוב