עונות בפיליפינים - מזג אוויר באיזורים בפיליפינים - טוריסמו פיליפינו
                                                                                                                                                                                                                        עבריתEnglish


לקטגוריות נוספותטיול לפיליפינים עם טוריסמו פיליפינו


ברשיון 
משרד התיירות
משרד התיירות הפיליפיני

 
  
סרטון מדהים מהפיליפינים

להגדלה הקלק פעמיים רצוף

סרטון מאל נידו הקסומה


להגדלה הקלק פעמיים רצוף

סרטון מהאי שיארגאולהגדלה הקלק פעמיים רצוף

סרטון מהאי בוהול


להגדלה הקלק פעמיים רצוף
 

 


טיולים מומלצים בפיליפינים
 

מקיף פיליפינים
דילוג בין האיים
 
 


דף הבית | חבילות | טיסות | טיולי יום | צור קשר
טיול לפיליפינים

 

03-912-2233

את/ה בעמוד: עונות בפיליפינים - מזג אוויר באיזורים בפיליפינים
 
דף הבית >> מידע למטייל >> מידע חשוב >> עונות בפיליפינים - מזג אוויר באיזורים בפיליפינים
 

עונות בפיליפינים ומזג האוויר באיזורים השונים במדינה

במפה למטה ניתן לראות חלוקה לעונות בפיליפינים, אמנם יש שינויים בשנים האחרונות אשר שינו את אורך העונות, את תחילתן וסופן, אך באופן כללי, העונה הרשמית בפיליפינים עדיין מחודש אוקטובר ועד סוף חודש מאי.

בשנים האחרונות נרשם שינוי קל במועד תחילת העונה הרטובה בפיליפינים וכאמור רצוי להגיע מעט מאוחר יותר מתחילת חודש אוקטובר ואפילו לכוון לכיוון אמצע נובמבר.

עם כל זאת, מטיילים רבים מגיעים לטיולים בצפון הפיליפינים דווקא בחודשים יולי ואוגוסט על מנת לחזות בטראסות האורז בשיא יופיין ובצבען הירוק המדהים.

גם כשטראסות האורז אינן ירוקות, ודווקא מלאות במים, גם אז הן מרהיבות ביופיין בעיקר בגלל השתקפות השמים במים שממלאים את הטראסות, דבר שיוצר מין תמונה של מראות המפוזרות לכל עבר.

 במפה הנראית למטה ניתן לראות שהחוף המזרחי של הפיליפינים רגיש מעט מבחינת עונות ונוטה להיות גשום ברוב ימים השנה, הוא גם האזור שחשוף יותר לטייפונים המגיעים ממזרח לפיליפינים.

מפת עונות בפיליפינים - מזג אוויר בפיליפינים
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/94/Philippine_climate_map.png
 
איזור מרכז ומזרח האי לוזון מתאפיין בד״כ בשתי עונות מרכזיות, העונה הגשומה והעונה הרטובה, כאשר כמצויין בתחילת ההסבר, מחודש נובמבר (לכיוון אמצע החודש) ועד חודש מאי ניתן להינות מחודשים יבשים רוב הזמן, והמאפשרים טיולים בסביבות מנילה וטיולים בטראסות האורז ללא גשמים ברוב ימי העונה היבשה.
בכלל במרכז ובמערב האי לוזון ניתן לטייל בחופשיות בעונה היבשה ללא גשמים.

איזור איי הויסאיאס מחולק למספר איזורי מזג אוויר וניתן להבחין שרובו נמצא בקטגוריה של נובמבר עד מאי, שהם בעונה היבשה, ובשאר ימות השנה עונה רטובה.

כאמור, המון ימים במהלך העונה הרטובה מאפשרים טיולים ברחבי איי הויסאיאס, אך יש לזכור שבמהלך העונה הגשומה יש סיכוי לימים גשומים מאוד, ואף ימים רצופי גשמים עזים ואפילו טייפונים מפעם לפעם, דבר שיכול להשאיר אתכם בבית המלון לשעות ארוכות ואף ימים עד שהגשמים פוסקים.(לא שזה רע, כי אתם עדיין בפיליפינים)...
 


טייפונים מה הם?

סופות המביאות איתן המון גשם ולעיתים רוחות חזקות מאוד ובדרך כלל נעות בנתיב אחד ממזרח למערב המדינה. במרבית המקרים, מרגע שהטייפון נכנס לתחום המדינה ונע מעל היבשה הוא נחלש וממשיך להיחלש עד יציאתו מהאיזור.

זמן ממוצע של טייפון
טייפון בד״כ נמשך יומיים-שלושה כאשר יום אחד מהשלושה הוא הגשום ביותר ואם הטייפון חזק, אז גם הרוחות בד״כ חזקות ביותר ביום אחד מהשלושה.

בגדול, אם לוקחים את הפיליפינים כמקשה אחת, ולא מסתכלים על כל איזור בנפרד, וכמובן אם מעוניינים לראות כמה שיותר שזו המטרה, גם צפון (טראסות אורז וכפרים) וגם דרום (איים וחופים), רצוי מאוד להגיע מחודש נובמבר ועד חודש מאי ואפילו חודש יוני כבר די טוב לטיולים.
חודשים אלו יקנו לכם מספיק זמן לטיולים ברחבי הפיליפינים ללא החשש מגשמים או טייפונים (במרבית המקרים).

כמובן, שבמדינה טרופית, יש סיכוי לגשמים גם בעונה היבשה, אך מדובר במונסונים ולא בימים קרים אשר מונעים מכם לצאת החוצה כשגשום.


יש לזכור, שגם בימים הגשומים ביותר, לא קר! כל הזמן חם וגם כשגשום אפשר להנות מים או בריכה וללא חשש להתקררות.


מעוניינים להרגיש אוויר קריר ואפילו קר מאוד במהלך הטיול שלכם בפיליפינים, כשחם ולח? תרשו לעצמכם להגיע לעיר בגיו הנמצאת כ-5 שעות צפונית למנילה בנסיעה, או אם לא בא לכם נסיעה ארוכה מדי, ניתן פשוט להגיע לעיירה המקסימה תגאיתאי הנמצאת כשעה וחצי נסיעה ממנילה, שם כדרך אגב, תוכלו להינות מטיול בהר הגעש תאאל המפורסם ואפילו להגיע למפלי פגסנחאן הממוקמים כשעה וחצי נסיעה משם.

חשוב לזכור, לבדוק את מזג האוויר לפני הנסיעה לפיליפינים, לתכנן את המסלול כראוי ולהתייעץ עם גורמים שמודעים למזג האוויר ולעונות ברחבי הפיליפינים.

>> למידע על כל נושא שרצית לדעת על הפיליפינים לחץ כאן


 
למידע מלא על הפיליפינים
 

עונות בפיליפינים - מזג אוויר באיזורים בפיליפינים

מזג אוויר בפיליפינים נחלק למספר איזורי מזג אוויר, אך בגדול, אם לוקחים את הפיליפינים כמקשה אחת, ולא מסתכלים על כל איזור בנפרד, רצוי מאוד להגיע מחודש נובמבר ועד סוף חודש מאי - אקלים בפיליפינים נעים וחם

תחבורה והתמצאות בפיליפינים

תחבורה בפיליפינים - כל המידע הכי חשוב על אמצאי תחבורה בפיליפינים, תמונות, תשובות לשאלות חשובות והמלצות באתר טוריסמו פיליפינו. טיולים לפיליפינים נעשו קלים יותר.

מפת הפיליפינים

פיליפינים מפה - מחפש את מפת הפיליפינים? מעוניין לתכנן טיול מושלם? כנס עכשיו לצפייה במפה איכותית של הפיליפינים. פיליפינים מפה מוגדלת!

טיפים בפיליפינים

טיפים בפיליפינים - נושא מתן טיפ (תשר) שונה ממקום למקום. חשוב להכיר את מנהגי המקום אליו אתם מגיעים לפני ההגעה, על מנת לא למצוא עצמכם בסיטואציה לא נעימה...
יש 2 עמודים
1  2   לעמוד הבא   
Bookmark and Share

Go Back  Print  Send Page


היעדים המבוקשים

מנילה
 מנילה

פלוואן
פלוואן

בורקאי
בורקאי

בנאווה (איפוגאו)
בנאווה

האי סבו
סבו פיליפינים


 

לעמוד הטיולים המומלצים
טיולים מומלצים בפיליפינים
 טוריסמו פיליפינו ברשת


 
תאריך ושעה
 

מלונות בפיליפינים
טיולים באל-נידו
ירח דבש בפיליפינים

 
 
מזג אויר בפיליפינים
 
אפליקציות חיוניות!
לדיווחי תנועה תחנת החיזוי
MMDA תחנת החיזוי


 
ממליצים עלינו     Trip Advisor  למטייל  גלובס  Cafe The Marker  Xnet
        
 
  Google+TwitterFacebook צור קשר   צור קשר