בנאווה פיליפינים (בנאווי) - טרסות מרהיבות - טוריסמו פיליפינו
                                                                                                                                                                                                                        עבריתEnglish


לקטגוריות נוספותטיול לפיליפינים עם טוריסמו פיליפינו


ברשיון 
משרד התיירות
משרד התיירות הפיליפיני

 
  
סרטון מדהים מהפיליפינים

להגדלה הקלק פעמיים רצוף

סרטון מאל נידו הקסומה


להגדלה הקלק פעמיים רצוף

סרטון מהאי שיארגאולהגדלה הקלק פעמיים רצוף

סרטון מהאי בוהול


להגדלה הקלק פעמיים רצוף
 

 


טיולים מומלצים בפיליפינים
 

מקיף פיליפינים
דילוג בין האיים
 
 


דף הבית | חבילות | טיסות | טיולי יום | צור קשר
טיול לפיליפינים

 

03-912-2233

את/ה בעמוד: בנאווי, פרובינציית האיפוגאו
 
דף הבית >> מידע למטייל >> מנילה - והאי לוזון >> בנאווה, סגאדה - צפון הפיליפינים >> בנאווי, פרובינציית האיפוגאו
 

בנאווה (בנאווי) - טרסות האורז המדהימות


אתר מורשת עולמי

טראסות האורז של בנאווי הם חלק מטרסות האורז של שבט האיפוגאו אשר כלולים ברשימת אתרי המורשת העולמית של אונסקו (טראסות האורז של הקורדיליירה, בטאד, מאיויאו ובנגאאן בבנאווי). הטרסות נחשבות לאחד מאתרי המורשת החקלאיים בעלי משמעות גלובאלית, ונבחרו לאחד מתוך שני אתרים גלובאליים "ירוקים" של המדינה על פי מטיילי עולם והדרכות טיולים, והינו  הזוכה בפרס בינלאומי היסטורי בשם הקהילה האמריקאית של מהנדסים אזרחיים.

המקום מוכר כ"פלא תבל השמיני" על פי משרדי תיירות של המדינה ומשווקים מקומיים. מבנה מרתק זה ממחיש את כושר ההמצאה של בני שבט האיפוגאו בחכמתם ההנדסית ויש הטוענים שנבנה ע"י אבות אבותיהם הקדומים של שבט האיפוגאו לפני תקופה של כאלפיים שנים.

>> טיול לבנאווה - 4 ימים ו3 לילות (מומלץ!)
>> טרסות האורז של בטאד - מקום קסום ויוצא דופן - לחץ כאן


 

מערכת תעלות עתיקה שפועלת עד היום

את טראסות האורז המדורגות  משקים באמצעות מערכת מורכבת של זרמים ומעיינות אשר עוצבו לצורת תעלות. בשילוב עם הייחודיות בתבנית התנועה הזורמת של הטראסות , הזרמים נאספים אל קו פרשת המים ומהווים חלק מהותי ובלתי נפרד מהמערכת האקולוגית של ההר המאפשר לאנשי האיפוגאו גידול אורז בגבהים של מעבר לאלף מטרים מעל פני המים. הטראסות נבנו באמצעות כלים פרימיטיביים ובזכות כושר התבונה ויצירתיות בהם השתמשו בני האיפוגאו. במידה ואכן בוחנים את המרחק האנכי מהפסגה עד לבסיס, טראסות האורז יכולים להגיע לגבהים מרשימים עד כדי להעפיל על המבנים הגבוהים והטמירים בעולם.

דרכי הגעה אל בנאווה

ניתן להגיע לבנאווי ממנילה באמצעות אוטובוס כאשר זמן הנסיעה יכול להגיע עד כעשר שעות.  לחברת אוהיאמי טרנס יש מסלול נסיעה ממנילה ישירות לבנאווי. מומלץ לבדוק את לו"ז הנסיעות ולתאם מראש מכיוון שקיימים מעט אוטובוסים שנוסעים הלוך ושוב לבנאווי. אפשרות נוספת, היא באמצעות טיול פרטי כאשר נהג אוסף אתכם מבית המלון במנילה ומחזיר אתכם למנילה בסיום הטיול שבד"כ אורך 3-4 ימים. הדרך הקצרה והעדיפה על המון מטיילים היא באמצעות טיסה הלוך וחזור לשדה תעופה בקרבת בנאווי ומשם נסיעה לבית המלון/שדה התעופה.

>> טיסות לבנאווה (ועוד מגוון דרכי הגעה)

בבנאווי קיים מבחר עצום של חנויות המוכרות מזכרות, בעיקר של גלופות עץ בעבודת יד, בזכות יצירה ומלאכה זו שבט האיפוגאו מוכרים. ניתן לרכוש מגוון רב של פריטים כולל "בולואי", (פסלים של דמויות נערצות) וספסל השייך למעמד החברתי העליון של עם האיפוגאו בשם "האגאבי".

אטרקציות מיוחדות במקום

במידה וברצונכם לנסות משהו ייחודי, תוכלו להתנסות ברכיבה על טוסטוסים מעץ. אלו הם טוסטוסים פרקטיים שהוכנו בעבודת יד ונעשו מעץ אורן מלא שניתן להשכיר במחיר זול. הטוסטוס עצמו יכול להגיע למהירויות של 80 קמ"ש במדרון תלול. הטוסטוס בעל משקל קל וניתן לפרקו ולהרכיבו בקלות, בנוסף, הנו בעל גלגלים מעץ מרופדים בכסוי גומי עם אפשרות שליטה בפדלים לבלימה רגלית לעצירות בנסיעה וזאת מכיוון שפעולת ה"גלישה בנסיעה" של אופניים פקחיות אלו מותאם לתחום נסיעה במדרונות. לנסיעה בכיוון מעלה ההר,  תעלו בעזרת כפות רגליכם בדומה לאפקט הקומי בסדרת הטלוויזיה המוכרת משפחת קדמוני.

התצפית היפה מכולן...

הדרך הטובה ביותר בה ניתן לצפות על  שדות האורז המרהיבים היא, כמובן, מהנקודה הגבוהה ביותר, כך שלאחר מספר תרגילי מתיחות גוף התחילו את מסעכם בטראק לנקודות התצפית הגבוהה מהרי הבנאווי, הליכה באורך של כשעה.

ישנן נקודות תצפית רבות במיוחד לאורך השביל בדרך לעיירת בונטוק. מאמציכם במעלה ההר יזכו אתכם בפרס התצפית במבט פנוראמי אל עבר המראות הקסומים של טראסות האורז של איפוגאו.פעלולים ואטרקציות שניתן לראות רק בבנאווה

בדיוק ברגע שהיה נדמה לך שראית את כל מה שיש לראות, מופיעים לנגד עינייך שני בחורים, גולשים בגלישת "ווייקסקייטינג", דוהרים על גבי טרסות האורז של הבנאווי ונהנים כפי שמעולם לא נהנו.

כאשר הועלה לאינטרנט סרטון הוידיאו בו נראו חלוצי ענף הספורט הימי "ווייקסקייטינג", בריאן גראב מארה"ב ודומיניק פרייסנר מגרמניה, אצים במהירות על טראסות האורז של בנאווי על גבי "ווייקסקייטס", נוצרה מחאה מיידית בקרב מספר רובעים בטענה שאתר הפלא, בן כאלף שנים חולל וזלזלו בו. הנושא הפך לדיון מגמתי סביב רשתות חברתיות שונות, הופיע בערוצי החדשות המקומיים והבינלאומיים ופורסם בעיתונים, כאשר רבים מהאוכלוסייה הביעו את חששותיהם בנושא.

 
תמונה מתוך abs-cbn philippines

ווייקסקייטינג הנו תוספת חדשה יחסית לסוגי ענפי הספורט הנחשבים כ"ספורט אקסטרים", זהו ספורט ימי דומה מאוד בבסיסו לסוג הספורט "סקייטבורדינג" (גלגשת) תוך שימוש בעקרונות וטכניקות דומות, אך, הפעלולים והתרגילים המורכבים מתבצעים במים בניגוד למדרכות. בריאן גראב הינו אחד הספורטאים המוכרים מחלוצי הענף וטוען שהם [ספורטאי הענף] טיילו בכל העולם בחיפוש אחר אתרים ייחודיים בהם יוכלו להתאמן בספורט הנבחר שלהם.
 

נשאלת השאלה, מהי העמדה או התוצאה המוחלטת בנושא? האם חלק מטראסות האורז אכן נפגעו כתוצאה מדהירת הספורטאים? האם זלזלו בבני שבט האיפוגאו  ומנהיגיהם? על פי ראש העיר של בנאווי, ג'רי דיפולוג, התשובה היא לא. דיפולוג, דאג מבעוד מועד ששום חלק מהטראסות לא יפגעו במהלך הפעלול. זקני ה"מומבאקי" של שבט איפוגאו (אנשי הדת ומרפא של השבט) אשר מבצעים בטראסות האורז את הריקודים המסורתיים והפולחנים הדתיים שלהם, נתנו את אישורם כאשר התייעצו עימם בדבר ביצוע הפעלולים ואף ביצעו טקסים שבטיים למען ביטחונם של הספורטאים הנועזים ולמען שדות האורז אשר כללו הקרבת תרנגולות ושתיית יין-אורז.

>> לקוחות ממליצים עלינו - לחץ כאן!


למידע על הטיולים בפיליפינים

בנאווי ודרכי הגעה

טיסה לבנאווה (בנאווי) - כנס עכשיו לצפייה בכל דרכי ההגעה אל טרסות האורז של בנאווה, אחד מפלאי עולם. מקום מרהיב עם נוף עוצר נשימה!

בטאד - טראסות האורז המופלאות

היופי של בטאד הוא בטרסות שלה הבנויות בצורה של חצי אמפיתאטרון אשר בלב לבו שוכן הכפר בטאד. כיצד ניתן להגיע לבטאד? מבנאווה עליכם לקחת ג'יפני או תלת אופן ממונע (אמצעי התחבורה הנפוץ ביותר..

בנאווי ופרובינציית ההרים

בנאווי הידועה בטרסות האורז, שהן מדרגות שעוצבו לפני שנים רבות מתוך ההרים ע"י שבט האיגורות שחי בצפון. תרבותם של האיגורות נשתמרה עד היום ומאופיינת בטקסים שמקורם במאפיינים ססמיים שבגינם נוצרה

סגדה

עמוק באזורי הרמה של הצפון, גבוה מעל לנופים המגוונים והעשירים של הרי הקורדילרה, בין רכס הקורדילרה המרכזי ורכס Ilocos, שוכן לו הכפר הקסום סגדה. טוריסימו פיליפינו בטיולים לפיליפינים.
Bookmark and Share

Go Back  Print  Send Page


היעדים המבוקשים

מנילה
 מנילה

פלוואן
פלוואן

בורקאי
בורקאי

בנאווה (איפוגאו)
בנאווה

האי סבו
סבו פיליפינים


 

לעמוד הטיולים המומלצים
טיולים מומלצים בפיליפינים
 טוריסמו פיליפינו ברשת


 
תאריך ושעה
 

מלונות בפיליפינים
טיולים באל-נידו
ירח דבש בפיליפינים

 
 
מזג אויר בפיליפינים
 
אפליקציות חיוניות!
לדיווחי תנועה תחנת החיזוי
MMDA תחנת החיזוי


 
ממליצים עלינו     Trip Advisor  למטייל  גלובס  Cafe The Marker  Xnet
        
 
  Google+TwitterFacebook צור קשר   צור קשר