בית האיפוגאו - טוריסימו פיליפינו
מענה בישראל                       

073-3993027

עבריתEnglish


לקטגוריות נוספותטיול לפיליפינים עם טוריסמו פיליפינו


ברשיון 
משרד התיירות
משרד התיירות הפיליפיני

 
  
סרטון מדהים מהפיליפינים

להגדלה הקלק פעמיים רצוף

סרטון מאל נידו הקסומה


להגדלה הקלק פעמיים רצוף

סרטון מהאי שיארגאולהגדלה הקלק פעמיים רצוף

סרטון מהאי בוהול


להגדלה הקלק פעמיים רצוף
 

 


טיולים מומלצים בפיליפינים
 

מקיף פיליפינים
דילוג בין האיים
 
  
דף הבית | חבילות | טיסות | טיולי יום | צור קשר
טיול לפיליפינים
שיחה מקומית
073-399-3027

 
את/ה בעמוד: בית האיפוגאו
 
דף הבית >> מידע למטייל >> מנילה - והאי לוזון >> בנאווה, סגאדה - צפון הפיליפינים >> בנאווי, פרובינציית האיפוגאו >> בנאווי ודרכי הגעה >> בית האיפוגאו

הבתים של בני איפוגאו
לאסקימוסים או לאינואיטים של אלסקה יש את האיגלו. לעמים הילידים של חצי הכדור המערבי או אלה הידועים יותר כ'אמריקנים אינדיאנים' יש את הטיפי או ויגואם. ואילו בהרי הקורדילרה של הפיליפינים לאיפוגאו יש בקתות ייחודיות.

ישנם ארבעה סוגים של בתים: כאלה הנחשבים כמקום מגורים זמני במהלך עונת עיבוד האורז  והם:
1. Abong  – בקתה הנבנית ישירות על הקרקע  ואילו
2. Inappal כמו עולה מהקרקע אולם בשל קשיים כלכליים, מבנים אלה הופכים בסופו של דבר למגורי הקבע. בית משפחה קבוע ועמיד יותר נקרא
3. Bale . בדרך כלל מדובר בבית עם חדר אחד ועם עליית גג המשמשת כמקום אכסון , אפשר לתארו כמבנה בעל צורה של פירמידה הנתמך על ידי ארבעה עמודי עץ הנקראים tukod. בחינה מדוקדקת יותר מגלה בית מגורים שתוכנן הנדסית בצורה גאונית ומסוגל לעמוד באסונות טבע כמו טייפונים ואפילו רעידות אדמה. הבית בנוי מקורות עץ מקומי אשר מגורזים , מקובעים ונקשרים יחד מבלי להשתמש במסמרים, יתדות או ברגים. המבנה משמש כמקור אחסון לאורז שנקצר ולאלי האורז ולפעמים גם כמקום קבורה ,
4. Alang או האסם, נבנה בקרבת שדות האורז. המשפחות מהמעמד הגבוה הן היחידות שיש להן מבנים כאלה.

הבית של בני איפוגאו, בדומה ליחידת דיור מסוג סטודיו, הוא מבנה בעל חדר אחד שיש לו פונקציות רבות ובו המשפחה כולה- האב, האם והילדים שעדיין לא הגיעו לגיל בגרות- גרים, אוכלים, מבשלים ואוכלים. הבתים נבנים על ידי הנגרים המקומיים הנקראים Munhabat, ונחשבים לפלא ארכיטקטוני בפני עצמו. הנגרים המקומיים משתמשים בגרזן משלהם המכונה wahe לחטיבת העצים, ובסליל של חוטים הנקרא paltik הטבול בתוך תמיסת צבע באמצעותו הם מסמנים קווים ישרים לחיתוך וניסור העץ. הנגרים משתמשים בשיטה חכמה כדי להאריך את מידות האורך והרוחב: הם משתמשים במרחק שבין קצה זרוע אחת לשנייה. שיטה זו הנקראת בשפה המקומית dopah נמצאת בשימוש האיפוגאו מזה דורות רבים. אורכה של היחידה בין 1.2 ל 1.5 מטר. שיטת מדידה נוספת נקראת dangan  והיא מייצגת את המרחק הגדול ביותר בין האגודל לבין האמה. במפתיע, למרות שמדובר בטכניקות גסות ולא מדויקות, בתי המגורים של האיפוגאו הם איתנים ויציבים. זוהי דוגמה נוספת לגאונות, יצירתיות והשימוש המירבי במשאבים של בני האיפוגאו ולא רק במה שקשור לשדות האורז אלא גם בבנייה של בתיהם.

כמו בכל היבט כמעט של החיים והתרבות של האיפוגאו, הבנייה של בתיהם, מההתחלה ועד לסיום, מגלמת בתוכה ביצוע של טקסים והתייחסות קפדנית לסימנים ואותות ולאיסורים ריטואליים המוכרים כ ngilin ובהם האיסור על הבנאים  לקיים יחסי מין בערב תחילת הבנייה.

עבור האיפוגאו, בניית הבתים היא מסורת עתיקה ומכובדת של שירות לקהילה המכונה dangah  הניתן ללא תשלום, בדומה מאוד למנהג הפיליפיני bayanihan. מנהג זה הראוי להערצה , של עזרה אחד לשני במסגרת הקהילה , מראה כי האיפוגאו כי ממקמים את  המשפחה והקהילה מעל לשאיפה של צבירת הון.

כל בקתה מייצגת את משפחת האיפוגאו ואת תרבותה העשירה והקורנת. הבית עמיד בפני גשמי זלעפות, טייפונים, רעידות אדמה ואסונות טבע אחרים. בתים ילידים אלה הם דוגמה מובהקת לחוסנם וליציבותם של האיפוגאו אל מול תמורות הזמן.
Bookmark and Share


היעדים המבוקשים

מנילה
 מנילה

פלוואן
פלוואן

בורקאי
בורקאי

בנאווה (איפוגאו)
בנאווה

האי סבו
סבו פיליפינים


 

לעמוד הטיולים המומלצים
טיולים מומלצים בפיליפינים
 טוריסמו פיליפינו ברשת


 
תאריך ושעה
 

מלונות בפיליפינים
טיולים באל-נידו
ירח דבש בפיליפינים

 
 
מזג אויר בפיליפינים
 
אפליקציות חיוניות!
לדיווחי תנועה תחנת החיזוי
MMDA תחנת החיזוי


 
ממליצים עלינו     Trip Advisor  למטייל  גלובס  Cafe The Marker  Xnet
        
 
  Google+TwitterFacebook צור קשר   צור קשר


Unit 207, 2nd Floor, Sunette Tower Building, Durban Street corner Makati Avenue, Makati City 1201
מספר בישראל: 0733993027 || מספרים בפיליפינים: 63-2-806-7107, 63-2-728-022
לחץ לשליחת מייל